Zveme vás na 1. promítání „Vesmírného filmového klubu“. Pojďme se společně podívat na nějaký film a pak si sdílejme své postřehy, uvědomění a zážitky. Budeme pro vás vybírat filmy, které mají hloubku a přesah. Jste vítáni!

Film začínáme promítat přesně v 19 hodin, přijít můžete již od 18 hodin a dát si něco dobrého v předstihu 🙂

Lucy. Režie Luc Besson 2014

Co se může stát, když se zvýší kapacita mozku z běžných 10 % na 100 %?

lucy-poster-new-film-2014Lucy je typická „blbá“ blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš“, zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít.

Více o filmu na ČSFD

Vstupné dobrovolné, možnost občerstvení z domácí kuchyně

Film budeme promítat v klubovně v suterénu domu. K filmu si můžete dát nápoje a domácí vegetariánské nebo raw občerstvení z naší fantazijní kuchyně.

Po filmu bude následovat volná diskuse…

Poznejte sami sebe a své blízké!

Kurz-horoskopu Naučte se číst a vykládat svůj horoskop, pochopíte svůj život a své vztahy na nové úrovni. Více informací

Vesmírný filmový klub: Lucy

Datum a čas konání: 21. 8. 2015 19:00 - 22:00

Místo konání:

Filmařská 336/3
152 00 Praha 5
Česká republika

Napsat komentář