Milí přátelé, zvu vás na výjimečné setkání s Tiborem Spitzem, židem a umělcem, který přežil Holocaust. Tibor je velmi zajímavý člověk, od kterého je možné se nakazit životním elánem, i přes všechny hrůzy, které prožil, si zachoval vitalitu, zdraví a pozitivní přístup k životu.

S Tiborem je možné si povídat o jeho pohnutém životním příběhu, ale také o židovství, Kabbale (židovská mystika), umění, historii i světovém dění.

Beseda se koná ve středu 18. května od 19 hodin, předpokládaná délka trvání je 2-3 hodiny.
Místo konání: Dům Fantazie, adresa Filmařská 3, Praha

Tiborův životní příběh

Tibor SpitzTibor Spitz se narodil v roce 1929 v Dolném Kubíně na Slovensku v židovské rodině. Druhou světovou válku přežil z celé dolnokubínské židovské komunity jen on a jeho rodina, protože se 9 měsíců skrývali v přístřešku v horách. Po skončení války pracoval ve sklářském a chemickém průmyslu, byl špičkový vědecký pracovník, má několik panentů v technologii výroby skla. V roce 1968 emigroval do Kanady, později se přestěhoval do USA, kde žije dosud.

Během života ho začaly pronásledovat smutné vzpomínky z dětství, jako účinná terapie se pro něj stala umělecká tvorba – začal malovat obrazy. Nyní je aktivním umělcem, pořádá výstavy po celém světě.

Nyní máte jedinečnou příležist se s Tiborem setkat osobně během jeho krátké návštěvy Prahy.

Dokumentární film o Tiborovi

V loňském roce byl o Tiborovi natočen tento 42 minut dlouhý dokumentární film, doporučuji ho zhlédnout 🙂

Vstupné

Dobrovolné

Rezervujte si místo formulářem dole

Setkání s Tiborem Spitzem, židovským umělcem, který přežil Holocaust

Datum a čas konání: 18. 5. 2016 19:00 - 21:00

Místo konání:

Filmařská 336/3
152 00 Praha 5
Česká republika

Přihlášení na tuto akci

Rezervace jsou uzavřeny.

Napsat komentář