Tohle jsou lidé. Obvykle jsou zcela neškodní, ale pokud se dotknete jejich jídla nebo uděláte legraci z jejich přesvědčení, mohou se stát VELMI agresivní.

Známe to snad každý. S někým intenzivně debatíme o tématech různých, pohoda, pohoda … a najednou VRUMMMMM! Ozve se naše struna. Ta citlivá. A pokud se dotyčný trefil na místo, kde jsme zatvrzelý, neflexibilní či je tam dokonce rána, struna zní nehezky. Není vina, není trest, jenom život jest. Hraním na struny můžeme sebe či druhé slyšet. A jestli máme zájem poslouchat krásnou hudbu či dokonce symfonii, je potřeba nástroje často ladit. Přirozený to proces, jak pro nástroje muzikální, tak ty mozkové. Chce to jen trochu píle, tréninku a v případě nástroje vlastní mysli, hodně lásky a soucitu z komnat o pár pater níž (srdce). Já piluji tu svou otevřeností. Otevřenost je postoj aktivního získávání informací a faktů (někdy těžké odlišit) a jejich filtrace skepsí a logickou konzistentností. Z nich tvořím vlastní závěry. Často mi při tom pomáhají vědecké poznatky a vlastní intuice a zkušenost.

Co Ty? Jak ladíš své přesvědčení? 🙂

 

 

Nabídka samolepkových mandal

Lukáš Blažej

Milujem zjednotenú teóriu poľa a posvätnú geometriu, zmenené stavy vedomia, flow, šport, cestovanie, radosť, kreativitu a hlboké priateľstvo i mystiku Života, Vedomia, Vesmíru.

Napsat komentář