Tady je röntgenový snímek vašeho zlomeného řebra. Nebojte však, upravili jsme ho ve Photoshopu.

Pozitivní myšlení versus pohled na stín. Kdy použít které? Dle duchovní učitelky Teal Swan je pozitivní vidění reality, afirmace a vizualizace důležitá každodenní praxe. Ale až do chvíle kdy přijde nějaký spouštěč a dostaneme se do negativní emoce či myšlenkové reakce. V té chvíli vnímáme svou stinnou část a pozitivizace by se to snažil jenom uměle přetřít. V tohle momentu je nutné, pro průchod z tohoto stavu nízké emoce do vyšší (uvolnění, neutralita, pokoj) danou emoci naplno zpracovat, adresovat, pojmenovat a vyjádřit, nechat proplout. Vhodných způsobů je mnoho. V základě však rozlišujeme mezi tím, že si věc zprocesujeme sami se sebou, nebo to vyjádříme i druhému (jestli se ho to týká a je zrovna nablízku).
Oba nástroje, práce se stínem i pozitivní přístup mají své podstatné místo a čas a užitím obou se člověk stává celistvou bytostí. Co Ty, jak se Ti daří či nedaří tahle praxe?

 

Nabídka samolepkových mandal

Lukáš Blažej

Milujem zjednotenú teóriu poľa a posvätnú geometriu, zmenené stavy vedomia, flow, šport, cestovanie, radosť, kreativitu a hlboké priateľstvo i mystiku Života, Vedomia, Vesmíru.

Napsat komentář