Milí přátelé,

v prosinci jsem vydal spolu s Mae Sarou (Pavlem Pražákem) Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď. Postupně zde na stránkách Ladírny chci publikovat celý text knihy.

Pokud si chcete zakoupit naše dílo, sadu 55 karet posvátné geometrie, knihy a krásnou krabičku, karty jsou k zakoupení zde.Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď – 4. část

Text: Chrisantem Macháček
Ilustrace: Mae Sara

Vydal Pavel Pražák – Nakladatelství Magda v prosinci 2017

ISBN 978-80-906951-0-8

Význam jednotlivých karet

V nejrozsáhlejší části této knihy se věnuji jednotlivým kartám. Nechci ani v nejmenším tvrdit, že to, co jsem zde sepsal, je jediný možný výklad daných symbolů. To opravdu ne – nechci si ani v nejmenším hrát na nějakého gurua. Každý z nás máme své vlastní vnitřní vedení, Duchovní podstatu či své srdce, ať tomu říkáme jakkoliv. To, co je pro jednoho smysluplné, pro jiného může být úplně jinak. Každý má vždy svůj vlastní úhel pohledu, své vlastní cítění, svou intuici, své vlastní prožitky, a nic z toho nejde naplno vyjádřit ve slovech a předat někomu jinému. Můžeme se však navzájem inspirovat a obohacovat.

Když si vytáhneš nějakou kartu z balíčku, vřele doporučuji, aby ses na ni nejprve zaměřil sám. Dívej se na ni, vciťuj se do obrázku, ponoř se do všech vztahů, tvarů, čar či kružnic, pozoruj své emoce a myšlenky, ponech si prostor, ať k tobě karta promluví vhodným způsobem. Doporučuji, aby sis kapitolku ke konkrétní kartě přečetl až poté, co si takto ponecháš nějaký čas na svou vlastní komunikaci a procítění. Při čtení vždy pečlivě pozoruj, co s tebou ladí a rezonuje, tím se můžeš inspirovat; to, co s tebou neladí a nerezonuje, můžeš prostě nechat být a nemusíš se tím zabývat.

Pokud jsem zde však napsal něco, co v tobě vyvolává silný vnitřní konflikt, něco, co silně brnká na tvou vnitřní strunu, pravděpodobně se v tobě ozývá určitý odpor, energetický blok či pozastavená energie, je jedno, jak to pojmenujeme. Právě tam je vhodné upřít největší pozornost, protože právě tam je nejsilnější volání po dokonalém přijetí, obejmutí a harmonizování.

Na závěr této úvodní kapitoly vyšlu už jen přání a záměr pro nás všechny: Mějme se všichni nesmírně vesmírně báječně a blaženě, prožívejme naplno a vědomě každý okamžik neustálé přítomnosti, buďme kreativní a hrajme si jako děti – ať už s kartami, nebo bez nich…

Kořenová čakra

Živočišnost, pudovost, divokost, základní životní potřeby a existenční strachy, spojení se Zemí a hmotou, zakořenění, potřeba domova 

První čakra je naše první a nejnižší energetické centrum. Nachází se na spodním konci páteře a skrze ni vchází energie do našeho těla. V hinduistické tradici se jí říká Múládhára (ze sanskrtských slov múl kořen a ádhar základ). Jejím symbolem je rovnostranný trojúhelník ve čtverci vsazený do lotosového květu se čtyřmi okvětními lístky, barva čakry je červená.

Červená je barvou probuzení, barva aktivace energie. Trojúhelník se špičkou dolů v tomto případě zastupuje energii kundaliní, ženskou sílu bohyně Šakti, která vstupuje do našeho těla Kořenovou čakrou. Právě zde se nachází její výchozí bod. První čakra je energií všeho pudového, živočišného v nás. Trojúhelník je obrácený špičkou dolů, je to náš „trychtýř energie“. Kundaliní zde započíná svou cestu, postupuje výše a vyživuje přitom všechna ostatní energetická centra. Pokud v sobě neprobudíme svůj vyšší potenciál jako duchovní bytosti, zůstane energie pouze v první čakře a žijeme jako zvířata.

Čtverec a čtyři lístky lotosu jsou symboly Země, symboly stability a jistoty. Hlavní témata první čakry jsou zakořenění, spojení se Zemí, všechny existenciální jistoty či strachy a také všechny nejhlubší a nejnižší „zvířecí“ potřeby a pudy jako jíst, spát, rozmnožovat se, potřeba útočiště (domova), tepla a oblečení. Dále sem patří také téma peněz a strach z jejich nedostatku. V nejzákladnějším významu jsou peníze v této realitě spojeny s přežitím, jejich vydělávání totiž slouží jako prostředek k obživě.

Pokud chceme žít jako lidé – tedy jako světelné bytosti v Lásce a Harmonii, a ne jako zvířata – je potřeba mít první Kořenovou čakru otevřenou, aby jí mohla energie kundaliní volně proudit nahoru do vyšších sfér (čaker), tedy abychom měli všechna témata první čakry v rovnováze. Jak poznáme, že se tak děje? Cítíme se v bezpečí, milováni, mizí všemožné existenciální strachy, připadá nám, že jsme doma kdekoliv, kde se zrovna nacházíme. Náš domov není nějaké fyzické místo, ale pocit životní jistoty, bezpečí a Lásky. Žijeme s vědomím vševesmírné hojnosti.

  • Kde a kdy se cítíš doma?
  • Čeho se bojíš ve svém životě? Strachuješ se o svůj život, o svou obživu, o svůj domov, o svou rodinu?
  • Jsi šťastný, že žiješ na planetě Zemi,ve fyzickém těle člověka?
  • Máš co jíst, máš kde spát, cítíš sebýt člověkem?
  • Dovoluješ si dostatečně projevovat svou zvířecí část – divokost a pudovost?


Úryvek z knihy: Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď

Text: Chrisantem Macháček
Ilustrace: Mae Sara

Vydal Pavel Pražák – Nakladatelství Magda v prosinci 2017

ISBN 978-80-906951-0-8


V e-shopu Ladírna.cz si můžete zakoupit knihy o posvátné geometrii

 

Lukáš Blažej

Milujem zjednotenú teóriu poľa a posvätnú geometriu, zmenené stavy vedomia, flow, šport, cestovanie, radosť, kreativitu a hlboké priateľstvo i mystiku Života, Vedomia, Vesmíru.

Napsat komentář