Milí přátelé,

v prosinci jsem vydal spolu s Mae Sarou (Pavlem Pražákem) Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď. Postupně zde na stránkách Ladírny chci publikovat celý text knihy.

Pokud si chcete zakoupit naše dílo, sadu 55 karet posvátné geometrie, knihy a krásnou krabičku, karty jsou k zakoupení zde.Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď – 9. část

Text: Chrisantem Macháček
Ilustrace: Mae Sara

Vydal Pavel Pražák – Nakladatelství Magda v prosinci 2017

ISBN 978-80-906951-0-8

 Čakra Třetí oko

Intuice, mimosmyslové vnímání, vnitřní zrak a vnitřní hlas, šestý smysl, duchovní schopnosti

V pořadí šestá čakra zespodu je čakra Ádžná (v sanskrtu vědění, moudrost), také se jí říká čelní čakra nebo obvykle „Třetí oko“. Symbol této čakry je kruh na dvou „křídlech“ s trojúhelníkem uprostřed. Dvě „křídla“ se vykládají obvykle jako symboly bohů Šivy a Šakti, tedy vyrovnání mužské a ženské energie v souladu a harmonii. Trojúhelník uprostřed můžeme číst jako stoupající energetický vír, který nás ze Třetího oka otevírá do vyšších duchovních úrovní, pokud je čakra aktivovaná a funguje naplno. Čakra Třetího oka tvoří hranici mezi lidským a božským vědomím a rezonuje s ní mantra ÓM, prapůvodní zvuk Stvoření.

Barva symbolu čakry Třetího oka je indigová, také bílá, žlutá nebo zlatá.

Intuice, cítění energií, jasnozřivost a jasnovědění, telepatie a channeling, to jsou schopnosti a dovednosti, které přináší Třetí oko – šišinka mozková (epifýza). Všechny tyto zdánlivě „nadpřirozené“ schopnosti, po kterých mnozí lidé touží, jsou naší přirozeností, jejich rozvinutí vždy čeká na tu správnou chvíli. Není potřeba si Třetí oko nijak speciálně „aktivovat“ ani „otevírat“, měj důvěru, že se vše děje tak, jak má pro tvůj nejlepší a nejharmoničtější vývoj. Urputnou snahou o „otevírání“ si naopak tyto schopnosti blokuješ, protože vynakládáš energii snahy – a v ní je vždy přítomný určitý odpor; jakákoliv snaha je vždy mrhání energií.

Měj v sebe maximální důvěru, dívej se na své Třetí oko jako na plně funkční, plně otevřené. Pozoruj, kdy tyto schopnosti máš – vnímej neustále své pocity, to tě velmi rozvíjí, sleduj své vnitřní vize během meditace, bedlivě vnímej informace, které přichází zdánlivě „odnikud“, ty jsou vždy „odjinud“. Určitě ve svém životě zažíváš mnoho okamžiků, kdy tvé Třetí oko funguje a přináší ti to, pro co je určeno.

 

  • Uvědomuješ si, že v každém okamžiku jsi vždy na správném místě a máš všechny schopnosti, které potřebuješ právě teď a právě tady?
  • Ve kterých situacích ti dobře posloužila intuice a další schopnosti Třetího oka? Zaměř se na to právě teď.
  • Naslouchej svému vnitřnímu hlasu, pozoruj, kdy cítíš jemnohmotné energie, vnímej,
    kdy se zapínají tvé „nadpřirozené“ schopnosti.

Úryvek z knihy: Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď

Text: Chrisantem Macháček
Ilustrace: Mae Sara

Vydal Pavel Pražák – Nakladatelství Magda v prosinci 2017

ISBN 978-80-906951-0-8


V e-shopu Ladírna.cz si můžete zakoupit knihy o posvátné geometrii

 

Lukáš Blažej

Milujem zjednotenú teóriu poľa a posvätnú geometriu, zmenené stavy vedomia, flow, šport, cestovanie, radosť, kreativitu a hlboké priateľstvo i mystiku Života, Vedomia, Vesmíru.

Napsat komentář