Milí přátelé,

v prosinci jsem vydal spolu s Mae Sarou (Pavlem Pražákem) Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď. Postupně zde na stránkách Ladírny chci publikovat celý text knihy.

Pokud si chcete zakoupit naše dílo, sadu 55 karet posvátné geometrie, knihy a krásnou krabičku, karty jsou k zakoupení zde.Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď – 8. část

Text: Chrisantem Macháček
Ilustrace: Mae Sara

Vydal Pavel Pražák – Nakladatelství Magda v prosinci 2017

ISBN 978-80-906951-0-8

Krční čakra

Komunikace, vyjádření, slova, energie slov

Pátá čakra je první vyšší (duchovní) čakra a nachází se uprostřed krku, v sanskrtu se jí říká Višúddha ze slov viš, což znamená jed nebo nečistoty, a šuddhi, tedy očista nebo pročišťování. Očišťování od jedu, pročišťování od nečistot – to je jedna z úloh krční čakry Višúddhy.

Její symbol je bílý trojúhelník s modrou kružnicí uprostřed, umístěný v kružnici s šestnácti okvětními plátky lotosu, které symbolizují šestnáct samohlásek sanskrtu. Slova, která vypouštíme z úst, by měla být v rovnováze s tělem, myslí a Duší (srdcem), to nám připomíná trojúhelník s kružnicí uprostřed. Pokud se tak děje, jsou pro nás slova výborným nástrojem a zároveň bránou k vyšším úrovním Bytí.

Barva krční čakry je modrá – barva oblohy. Komunikace a vyjádření, to jsou hlavní témata Krční čakry. Zvykli jsme si k vyjádření a komunikaci používat nejčastěji slova – i nyní je čteš z papíru a aktivuješ v sobě jejich energii, ať už tak činíš potichu, nebo nahlas.

Slova jsou velmi mocná a koncentrovaná energie, která otevírá cestu k myšlenkám a pocitům. Jsou důležitou součástí našeho života, jdou zaznamenat, napsat, přepsat, přečíst… Čím častěji některé slovo či slovní spojení používáme, tím víc a tím častěji aktivujeme vibraci, kterou máme s tímto slovem spojenou.

Každé slovo, které vyslovíš, v sobě aktivuješ; aktivuješ v sobě jeho energii, sílu a moc. Je úplně jedno, jestli to děláš „jen z legrace“, nebo to myslíš skutečně vážně. Ať to říkáš proto, že to chceš, nebo proto, že to nechceš, efekt je vždy naprosto stejný. V okamžiku, kdy vyslovíš nějaké slovo, vysíláš do prostoru jeho energii a tu samou energii k sobě přivoláváš vlivem Zákona přitažlivosti. Už nejde nikdy vzít zpět a následně se dříve či později projeví ve tvém životě.

Každé slovo, které vyslovuješ, je afirmace! Každým slovem si upevňuješ a znovu-aktivuješ tuto energii do svého života. Buď si vědom všeho, co vysíláš ze svých úst, pozoruj sebe a své emoce, které tvá slova následují, kdykoliv mluvíš.

Slova jsou mocná – vyřčeným slovem můžeš ublížit, ale i léčit, vyznávat lásku, ale i vyzvat na souboj.

  • Pozoruj sebe a své pocity pokaždé, když mluvíš. Je to, co vypouštíš z úst, v souladu s tvým
    srdcem a životním záměrem?
  • Litoval jsi toho, co jsi někdy někomu řekl?
  • Litoval jsi toho, co jsi někdy někomu neřekl?
  • Jsi spokojen s tím, jak komunikuješ navenek, jak tě vnímá tvá rodina, přátelé a kolegové?

Úryvek z knihy: Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď

Text: Chrisantem Macháček
Ilustrace: Mae Sara

Vydal Pavel Pražák – Nakladatelství Magda v prosinci 2017

ISBN 978-80-906951-0-8


V e-shopu Ladírna.cz si můžete zakoupit knihy o posvátné geometrii

 

Lukáš Blažej

Milujem zjednotenú teóriu poľa a posvätnú geometriu, zmenené stavy vedomia, flow, šport, cestovanie, radosť, kreativitu a hlboké priateľstvo i mystiku Života, Vedomia, Vesmíru.

Napsat komentář