Milí přátelé,

v prosinci jsem vydal spolu s Mae Sarou (Pavlem Pražákem) Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď. Postupně zde na stránkách Ladírny chci publikovat celý text knihy.

Pokud si chcete zakoupit naše dílo, sadu 55 karet posvátné geometrie, knihy a krásnou krabičku, karty jsou k zakoupení zde.Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď – 7. část

Text: Chrisantem Macháček
Ilustrace: Mae Sara

Vydal Pavel Pražák – Nakladatelství Magda v prosinci 2017

ISBN 978-80-906951-0-8

Srdeční čakra 

Láska bez podmínek a hranic, neohraničenost, střed, centrum, srdce a srdeční energie, soulad se srdcem

Čtvrtá – Srdeční čakra leží v centru těla, uprostřed všech sedmi čaker, je to střed mezi čakrami spodními, které nás spojují se Zemí, a třemi čakrami horními, které nás spojují s Vesmírem. V sanskrtu se jmenuje Anáhata, což znamená neohraničený zvuk, který nemá začátek ani konec.
Stejně taková je Láska, ta také není ničím ohraničená. Láska je všechno, co existuje. Láska je všechno a všude, nemá začátek ani konec, nemá hranice, omezení a limity. Je to základní a jediný princip ve Vesmíru. Láska je základní stav Bytí všeho živého, tedy úplně všeho, protože všechno je živé. Všichni a všechno má v sobě tuto energii, a pokud v nějaké situaci Lásku nevidíš, není to proto, že by tam Láska nebyla, ale proto, že ty ji tam nevidíš, nebo nechceš vidět. Neexistuje nic, co není Láska. Dobro ani zlo neexistuje, všechno je Láska. I zdánlivě těžké nepříjemné okolnosti života, ať už to jsou neštěstí, nemoci, utrpení… všechno je Láska, všechno slouží k obohacení všech zúčastněných bytostí a celého Vesmíru. Ty jsi Vesmír, ty jsi Láska!

Láska je život i smrt. Láska je zrození, život i umírání. Láska je všude, kam se podíváš, Láska je všechno, co cítíš, vnímáš a prožíváš. Láska je vše kolem tebe – i ty jsi samozřejmě Láska. Láska je světlo i stín, Láska je energie mužská, ženská i neutrální dětská. Láska je tady, tam i jinde. Láska JE.

Barva Srdeční čakry je zelená – je to hlavní barva přírody, harmonie, klidu, míru a rovnováhy. Všechny tyto vlastnosti má v sobě Láska bez podmínek. Hlavní symbol čakry je Davidova hvězda na zeleném lotosovém květu s dvanácti okvětními lístky, jež symbolizují dvanáct vlastností srdce: Radost, štěstí, mír, dobro, blaženost, harmonie, čistota, soucit, citlivost, štědrost, porozumění druhým a schopnost odpouštět.

Mnoho symbolů a obrazců posvátné geometrie je přesně symetrických, například Květ života, Torus, Davidova hvězda, Metatronova krychle a mnoho dalších. Energie v těchto obrazcích plyne do středu, všechna kolečka zapadají do sebe. Když se na tyto obrazce díváš, kreslíš si je nebo jsi jimi obklopen, podpoříš, aby tvá Srdeční čakra byla naplno otevřená. Všechno harmonicky zapadá, jsi v souladu s vševesmírnou všeobsahující Láskou, vše krásně plyne, necháváš sebou proudit energii Lásky a rozvádíš ji do každé své buňky. Stáváš se více a více Láskou v každém aspektu svého života, v každém okamžiku.

  • Kde všude spatřuješ Lásku – kolem sebe a v sobě?
  • V jakých situacích, událostech nebo lidech Lásku nevidíš? Hledej tak dlouho, dokud ji tam nenalezneš.
  • Miluješ sám sebe – bez jakýchkoliv podmínek? Pokud se nemiluješ, co je toho příčinou?
  • Co získáváš z toho, že někdy Lásku necítíš či neprožíváš? A co získáváš z toho, když Lásku cítíš a prožíváš?

Úryvek z knihy: Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď

Text: Chrisantem Macháček
Ilustrace: Mae Sara

Vydal Pavel Pražák – Nakladatelství Magda v prosinci 2017

ISBN 978-80-906951-0-8


V e-shopu Ladírna.cz si můžete zakoupit knihy o posvátné geometrii

 

Lukáš Blažej

Milujem zjednotenú teóriu poľa a posvätnú geometriu, zmenené stavy vedomia, flow, šport, cestovanie, radosť, kreativitu a hlboké priateľstvo i mystiku Života, Vedomia, Vesmíru.

Napsat komentář