Milí přátelé,

v prosinci jsem vydal spolu s Mae Sarou (Pavlem Pražákem) Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď. Postupně zde na stránkách Ladírny chci publikovat celý text knihy.

Pokud si chcete zakoupit naše dílo, sadu 55 karet posvátné geometrie, knihy a krásnou krabičku, karty jsou k zakoupení zde.Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď – 6. část

Text: Chrisantem Macháček
Ilustrace: Mae Sara

Vydal Pavel Pražák – Nakladatelství Magda v prosinci 2017

ISBN 978-80-906951-0-8

Čakra Solar Plexus

Síla, vůle, jistota, odhodlání, cílevědomost

Třetí čakra je energetické centrum, které máme umístěné v oblasti kolem pupku. Říká se jí Solar Plexus a také Manipúra (ze sanskrtu mani znamená perla nebo drahokam, púra znamená místo, sídlo). Barva třetí čakry je žlutá, barva Slunce, jehož síla a energie je uložená především v této třetí čakře, také proto se jí říká Solar Plexus neboli Sluneční pleteně.

Hlavními tématy jsou osobní síla, jistota, odhodlání a cílevědomost, vůle něco dokázat, a také vše, co ti „leží v žaludku“. Je zde uložená veškerá zloba, agresivita, nejistota a všechny silné emoce, nad kterými zdánlivě nemáš kontrolu. Třetí čakra je poslední ze tří „nižších“ čaker, které jsou spojené s fyzickým světem a fyzickým tělem. Když se díváme na symbol této čakry, vidíme rovnostranný trojúhelník ve žlutém kruhu s vrcholem ukazujícím dolů a kolem deset okvětních lístků, deset šupinek.

Trojúhelník ukazuje dolů, k zemi, podobně jako u Kořenové čakry. Je to symbolem pro vše, co tě stahuje k zemi, všechny nepřijaté strachy, omezení a limity. Tento trojúhelník však zároveň vypadá jako trychtýř, nebo si pod ním můžeme představit spirálu energie. Pokud všechny silné emoce a energie spojené s třetí čakrou zvládneme přijmout jako svou součást, aktivujeme obrovskou sílu, která nám pomůže realizovat naše plány a životní záměry.

  • Co ti přináší sílu do života?
  • Co tě štve, co tě dovede spolehlivě rozhněvat? Co se za tím skrývá? Proč se ti to děje, jak často se to děje?
  • Co ti dodává pocit jistoty a stability?
  • Na čem lpíš? A zároveň: Jsi schopen pustit se těchto jistot a otevřít se proudu života, změnám a nejistotě?
  • Jsi spolehlivý?
  • Jaké jsou tvé životní cíle? Jsou pro tebe ukazateli směru, nebo na nich tvrdošíjně setrváváš, i když cítíš, že je čas opustit je a vydat se jinou, třeba jednodušší cestou?

Úryvek z knihy: Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď

Text: Chrisantem Macháček
Ilustrace: Mae Sara

Vydal Pavel Pražák – Nakladatelství Magda v prosinci 2017

ISBN 978-80-906951-0-8


V e-shopu Ladírna.cz si můžete zakoupit knihy o posvátné geometrii

 

Lukáš Blažej

Milujem zjednotenú teóriu poľa a posvätnú geometriu, zmenené stavy vedomia, flow, šport, cestovanie, radosť, kreativitu a hlboké priateľstvo i mystiku Života, Vedomia, Vesmíru.

Napsat komentář