Milí přátelé,

v prosinci jsem vydal spolu s Mae Sarou (Pavlem Pražákem) Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď. Postupně zde na stránkách Ladírny chci publikovat celý text knihy.

Pokud si chcete zakoupit naše dílo, sadu 55 karet posvátné geometrie, knihy a krásnou krabičku, karty jsou k zakoupení zde.Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď – 5. část

Text: Chrisantem Macháček
Ilustrace: Mae Sara

Vydal Pavel Pražák – Nakladatelství Magda v prosinci 2017

ISBN 978-80-906951-0-8

Křížová čakra

Radost ze života, vědomé pozorování a prožívání svých emocí, tvůrčí energie

Druhá čakra se nazývá Křížová nebo také sakrální, v sanskrtu Svádhišthána ze slov svá (svůj) a adhišthána (sídlo). Její barva je oranžová a nachází se asi tři centimetry nad Kořenovou čakrou, zhruba v polovině mezi pupkem a kostrčí.

Barva i symbol nám velmi jasně hovoří o tématech a energiích této čakry. Oranžová je barvou radosti, vitality, optimismu, dobré nálady a tvořivé energie, včetně té sexuální. Je to barva ranního Slunce, barva svítání, kdy se veškerý život probouzí a dává s nadšením do pohybu.

Symbol druhé čakry je tvořený kružnicí s půlměsícem uvnitř na šesti okvětních lístcích lotosového květu. Měsíc symbolizuje další důležitou oblast čakry, a tou je princip živlu vody. Příliv a odliv Měsíce přichází a odchází stejně jako emoce, vše neustále proudí a je v pohybu. Šest lotosových kvítků znamená podle tradice šest překážek na cestě rozvoje: Hněv, nenávist, chamtivost, závist, krutost a lenost. Když se přes ně dostaneme, naše Křížová čakra se naplno otevře a aktivuje.

Nabízí se nám tu příležitost, abychom se stali vědomými emočními bytostmi. Emoce nejsou ani špatné, ani dobré. Emoce námi proudí v každém okamžiku a je pouze naší volbou, jak je využijeme. Emoce nám ukazují směr. Pokud se cítíme dobře, jsme v souladu s naším srdcem, s naší Duchovní podstatou. Pokud se kdykoliv necítíme dobře, ba cítíme se dokonce blbě, hrozně, příšerně, strašně, depresivně, naštvaně, dává nám tím naše dokonalé tělo a naše Duše vědět, že to, co děláme nebo na co myslíme, není v souladu s naším životním záměrem.

Emoce ti ukazují, zda je daná situace, myšlenka či téma v souladu s tvým srdcem, životním záměrem a Duší. Když v tobě něco vyvolává nepříjemné pocity, zastav a uvědom si, co ti tyto nepříjemné pocity způsobilo. Máš moc a sílu to změnit, právě teď a tady.

Pokud se kdykoliv cítíš špatně, nemusíš vůbec měnit vnější situaci. Mnohem jednodušší je změnit svůj vnitřní pohled, najít si příjemnější úhel pohledu, a tím se změní tvé pocity – dokonce bez toho, aniž by se cokoliv venku muselo měnit. Jde to. Vždy to jde. Ve svém srdci najdeš odpověď a pomoc.

Upřímně si odpověz, jak jsi na tom s tématy druhé čakry, a pokud cítíš potřebu změny, udělej ji! Život je příliš cenný, abys ho trávil tím, co tě nebaví. Mnohem lepší je prožívat ho s pocitem radosti, nadšení a hojnosti tím, co tě baví. Můžeš dělat cokoliv, pokud to děláš s radostí a Láskou. A můžeš dělat i cokoliv bez radosti a Lásky, jenom si tím sám škrtíš proud své životní energie.

  • Co ti přináší radost ze života?
  • Co tě motivuje, abys každý den vstal z postele?
  • Do čeho vkládáš svou životní energii?
  • Opravdu tě baví to, co děláš a jak prožíváš svůj čas – každý den, každou hodinu, každou minutu a sekundu?
  • Získáváš peníze radostnou tvořivou činností, která tě naplňuje na všech úrovních, nebo děláš to, co děláš, jen pro peníze?

 


Úryvek z knihy: Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď

Text: Chrisantem Macháček
Ilustrace: Mae Sara

Vydal Pavel Pražák – Nakladatelství Magda v prosinci 2017

ISBN 978-80-906951-0-8


V e-shopu Ladírna.cz si můžete zakoupit knihy o posvátné geometrii

 

Lukáš Blažej

Milujem zjednotenú teóriu poľa a posvätnú geometriu, zmenené stavy vedomia, flow, šport, cestovanie, radosť, kreativitu a hlboké priateľstvo i mystiku Života, Vedomia, Vesmíru.

Napsat komentář