Milí přátelé,

v prosinci jsem vydal spolu s Mae Sarou (Pavlem Pražákem) Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď. Postupně zde na stránkách Ladírny chci publikovat celý text knihy.

Pokud si chcete zakoupit naše dílo, sadu 55 karet posvátné geometrie, knihy a krásnou krabičku, karty jsou k zakoupení zde.Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď – 17. část

Text: Chrisantem Macháček
Ilustrace: Mae Sara

Vydal Pavel Pražák – Nakladatelství Magda v prosinci 2017

ISBN 978-80-906951-0-8

Cesta dovnitř

Cesta dovnitř, cesta od celku k detailům

Posvátná geometrie je nástroj, který nám ukazuje nejhlubší principy světa a Vesmíru. Pokud je plně pochopíme, můžeme se jimi nechat inspirovat pro tvoření našeho života.

Máme dva způsoby, dvě cesty, jak postupovat při tvoření nové reality, nového projektu, nového životního návyku, a oba dva lze znázornit geometricky.

První cesta je postupovat od středu ven. Máme jednoduchý tvar, jednoduchý symbol, a postupně zmnožujeme, vytváříme další a další otočky, přidáváme další tvary a čáry. Tak nám z jednoho základního motivu, jedné základní jednoduché energie postupně vzniká komplexní celistvý obraz, komplexní celistvý životní projekt (ať už je to cokoliv). Tento způsob můžeme nazvat jako „cesta ven“.

Je vhodné si osvojit i druhý způsob a použít ho ve vhodných chvílích. Můžeme ho pojmenovat jako „cesta dovnitř“. Postupujeme obráceně – od celku k větším a větším detailům. Zvenku dovnitř. Jak na to?

Nejdříve si představ (vizualizuj) kompletní výsledek v jeho celku; detaily nejsou důležité. Čeho chceš ve svém životě dosáhnout? Jaký projekt chceš realizovat, co chceš mít? Jako příklad uvedu nový dům. Máš sen – mít vlastní dům se zahradou v přírodě. Možná právě teď nemáš ani peníze, ani bohatého strýčka, který by ti je daroval, máš jen tento sen. To bohatě stačí. Už teď můžeš pro zhmotnění něco udělat, a to dát svému snu co nejvíce detailů. Představ si již hotový dům. Jak je velký? Kdo v něm je? Kde v něm jsi? Kde se nachází? A hlavně, jak se uvnitř něj cítíš?

Ber to jako hru. Vnímej své pocity. Hraj si se svou představou jen tak dlouho, dokud tě to baví, dokud se cítíš dobře a příjemně. O to ti přece jde především, aby ses cítil příjemně v každém okamžiku, proto vlastně dům chceš, protože tě baví tato představa a máš záměr cítit se v něm příjemně.

Nezapomínej však, že tvůj dům je pouze jedna z mnoha možností, jak se můžeš cítit dobře a příjemně. Nepodmiňuj své štěstí tím, že musíš mít dům, abys byl šťastný. Pokud v sobě nastavíš, že až budeš mít dům, teprve potom můžeš být šťastný, nikdy se tak nestane, protože své štěstí přesouváš do budoucnosti. Ta je však pouhá iluze – žiješ tady a teď, v neustálé přítomnosti.

Štěstí máš v sobě buď tady a teď, nebo není. Lásku máš v sobě buď tady a teď, nebo není. Radost máš v sobě buď tady a teď, nebo není. Hojnost máš buď tady a teď, nebo není. Dělej to, co děláš, protože tě to baví, protože to je to nejlepší a nejúžasnější, co můžeš právě teď a právě na tomto místě dělat. To je pravé štěstí, Láska, radost a hojnost – teď a tady, v neustálé přítomnosti.

  • Ve kterých projektech/tvořeních/záležitostech jdeš cestou zevnitř ven? Co ti to dává? Kdy je vhodný tento způsob?
  • Ve kterých projektech/tvořeních/záležitostech jdeš cestou zvenku dovnitř? Co ti to dává? Kdy je vhodný tento způsob?
  • Zažij si hru sám se sebou – „cestu dovnitř“ podle inspirace v popisu výše.

Úryvek z knihy: Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď

Text: Chrisantem Macháček
Ilustrace: Mae Sara

Vydal Pavel Pražák – Nakladatelství Magda v prosinci 2017

ISBN 978-80-906951-0-8


V e-shopu Ladírna.cz si můžete zakoupit knihy o posvátné geometrii

 

Lukáš Blažej

Milujem zjednotenú teóriu poľa a posvätnú geometriu, zmenené stavy vedomia, flow, šport, cestovanie, radosť, kreativitu a hlboké priateľstvo i mystiku Života, Vedomia, Vesmíru.

Napsat komentář