Milí přátelé,

v prosinci jsem vydal spolu s Mae Sarou (Pavlem Pražákem) Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď. Postupně zde na stránkách Ladírny chci publikovat celý text knihy.

Pokud si chcete zakoupit naše dílo, sadu 55 karet posvátné geometrie, knihy a krásnou krabičku, karty jsou k zakoupení zde.Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď – 16. část

Text: Chrisantem Macháček
Ilustrace: Mae Sara

Vydal Pavel Pražák – Nakladatelství Magda v prosinci 2017

ISBN 978-80-906951-0-8

Šestý den Stvoření

Dokončení a nový začátek, odpočinek, rekapitulace, ocenění toho, co již máš, prostor pro nové

První fáze Stvoření je dokončena. Sedmý kruh – šest kolem jednoho centrálního – dokonale zapadá na své místo, vzniká tak obraz Šestého dne Stvoření neboli Semeno života. Vše je hotové, ukončené, je čas spočinout, rekapitulovat a pokochat se tím, co jsi vytvořil.

Odpočiň si, užij si vše, co jsi uvedl do hmoty. Tvůrčí energie tebou proudila a díky ní jsi dokončil, co sis předsevzal, co sis naplánoval. Oslav to, oceň sebe a své dílo svou láskyplnou pozorností. Uvědom si vše, co jsi dokázal. Není to samozřejmost, že jsi dokončil toto tvoření, tento projekt, tuto záležitost. Vše je dokonalé tak, jak je. Nemůže to být jinak; tak, jak to je, je to správně, prostě proto, že to tak je. Oceň své dílo.

Tento odpočinek však není trvalý. Každý konec, každé dokončení je zároveň i začátkem něčeho dalšího. Nikdy nic nekončí, vše je neustále v pohybu, vše se proměňuje, vše je trvalá změna, transformace. I přechod ze života na naší planetě do smrti je jen změna, změna úrovně Bytí, ne trvalý konec. Nemusíš se smrti bát, smrt je dobrý přítel, součást života. Bez konce by nebyl začátek, bez smrti by nebyl život.

Vytvořil jsi důležité semeno, ve kterém je přítomný zárodek nového tvoření, nového okruhu života, nového projektu. Je čas si to uvědomit, ocenit se a jít dál.

  • Uvědom si, poděkuj a pochval se za vše, co máš – ať už to jsou hmotné věci, dobře fungující vztahy, osobní zkušenosti…
  • Co vše jsi dokončil dnes, tento týden, za poslední dobu? Pochval se za to, oceň to.
  • Odpočiň si.
  • Přemýšlej o tom, kterým směrem se chceš posunout dále, jaké zkušenosti prožít, jaký život žít. Co je pro tebe důležité hodně? A co méně?

Úryvek z knihy: Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď

Text: Chrisantem Macháček
Ilustrace: Mae Sara

Vydal Pavel Pražák – Nakladatelství Magda v prosinci 2017

ISBN 978-80-906951-0-8


V e-shopu Ladírna.cz si můžete zakoupit knihy o posvátné geometrii

 

Lukáš Blažej

Milujem zjednotenú teóriu poľa a posvätnú geometriu, zmenené stavy vedomia, flow, šport, cestovanie, radosť, kreativitu a hlboké priateľstvo i mystiku Života, Vedomia, Vesmíru.

Napsat komentář