Milí přátelé,

v prosinci jsem vydal spolu s Mae Sarou (Pavlem Pražákem) Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď. Postupně zde na stránkách Ladírny chci publikovat celý text knihy.

Pokud si chcete zakoupit naše dílo, sadu 55 karet posvátné geometrie, knihy a krásnou krabičku, karty jsou k zakoupení zde.Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď – 15. část

Text: Chrisantem Macháček
Ilustrace: Mae Sara

Vydal Pavel Pražák – Nakladatelství Magda v prosinci 2017

ISBN 978-80-906951-0-8

Pátý den Stvoření

Stabilita a nestabilita, dokončování, ocenění svého místa tady a teď

Stvoření Vesmíru ještě není dokončeno, vše je stále v procesu. Stvořitel opakuje to, co umí – přidává šestou kouli (kružnici). Vzniká tak nová informace a nová energie, symbolický Pátý den Stvoření, pátý a předposlední den ze šesti.

Pátý den Stvoření je zvláštní. Je stabilní i trochu nestabilní. Jako by už už všechno chtělo být dokončeno, skoro ani není potřeba se zde zastavovat, protože tvoření probíhá dál a dál. Vše spěje ke svému završení – k dokončení Semene života, zárodku nového života. Ještě však není hotovo. Ještě je vhodné spočinout a prožít si stav nedokončenosti.

Zastav, rozhlédni se kolem sebe a do sebe. Uvědom si místo, kde se nacházíš, oceň, co všechno jsi již dokázal a kam ses to dostal. Možná se už vidíš v cíli, ale ještě tam nejsi. Doporučuji ti – nespěchej, nežeň se, protože cíl je to jen zdánlivý. Důležitá je sama cesta; prožívej naplno právě tento okamžik právě tam, kde teď jsi.

Nech vše plynout. Svými myšlenkami a představami zasahuj do rozběhnutého procesu co nejméně. Neměj žádná očekávání a raději se nech překvapit tím, co ti následující šestý den sám vyjeví. Výsledek je vždy ještě krásnější a ještě úžasnější, než si jsi schopen představit, pokud necháš volný prostor pro plné projevení tvořivé síle.

  • Kdy jsi stabilní, kdy nestabilní? Kdy je potřeba být pevný, a kdy nechat věci plynout?
  • Jaké projekty máš právě roztvořené? Za jakými cíli směřuješ?
  • Dokážeš být v přítomném okamžiku tam, kde jsi?
  • Dokážeš nelpět na cíli, dokážeš být plně v procesu tvoření v přítomnosti?

Úryvek z knihy: Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď

Text: Chrisantem Macháček
Ilustrace: Mae Sara

Vydal Pavel Pražák – Nakladatelství Magda v prosinci 2017

ISBN 978-80-906951-0-8


V e-shopu Ladírna.cz si můžete zakoupit knihy o posvátné geometrii

 

Lukáš Blažej

Milujem zjednotenú teóriu poľa a posvätnú geometriu, zmenené stavy vedomia, flow, šport, cestovanie, radosť, kreativitu a hlboké priateľstvo i mystiku Života, Vedomia, Vesmíru.

Napsat komentář