Milí přátelé,

v prosinci jsem vydal spolu s Mae Sarou (Pavlem Pražákem) Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď. Postupně zde na stránkách Ladírny chci publikovat celý text knihy.

Pokud si chcete zakoupit naše dílo, sadu 55 karet posvátné geometrie, knihy a krásnou krabičku, karty jsou k zakoupení zde.Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď – 14. část

Text: Chrisantem Macháček
Ilustrace: Mae Sara

Vydal Pavel Pražák – Nakladatelství Magda v prosinci 2017

ISBN 978-80-906951-0-8

Čtvrtý den Stvoření

Neustálý pohyb, plynutí, proud života

Stvořitel tvoří dál a dál všechny principy, pravidla a zákony fyzického i nefyzického světa. Přidává další kružnici (kouli) ke čtyřem již vytvořeným. K principům Jednoty, Dvojnosti, Trojnosti a „Čtvernosti“ přibývá pátá kružnice (koule), princip „Pětnosti“.

V předchozím obrázku Třetího dne Stvoření jsou čtyři propojené kružnice, kde je každá propojená s každou. Nyní dochází k ještě většímu rozdělení a multiversaci. Čtvrtého dne Stvoření se dvě kružnice jen dotýkají navzájem, nejsou nijak propojené, tvoří tvar osmičky – symbol nekonečného plynutí energie.

Čtvrtý den Stvoření je nejméně stabilní v porovnání nejen se všemi ostatními dny Stvoření, ale i se všemi na kartách použitými obrazci posvátné geometrie. Když spojíme středy pěti kružnic, vyjeví se nám vnitřní síly a můžeme vidět, že se objevily čáry tří velikostí. Tři druhy energií spolu navzájem komunikují, zaujaly spolu určitý vztah. Vnitřní napětí těchto sil dává celý obrazec Čtvrtého dne Stvoření do pohybu, hledajíce své rovnovážné místo, které však nikdy nenajde.

Panta rei (z řečtiny πάντα ῥεῖ, vše plyne), vše je neustále v pohybu – toto ponaučení si můžeme odnést. Je na tobě, jak se k tomu postavíš, jaký postoj zaujmeš k neustálému vševesmírnému pohybu. Můžeš ho vidět, kamkoli se podíváš. Nic není stálé, vše se pohybuje a mění.

Přijmi tento fakt a využij ho ve svůj prospěch. Přestaň se bát změn. Potřeby změn a plynutí jsou důležitou součástí života a jsou zakódované v samotné podstatě Vesmíru. Je to jako voda, která se nemůže zastavit. Tam, kde se zastaví, mění se forma života. Život se nevytrácí, nejde zabít nebo zničit, jen se mění jeho forma. Z průzračné řeky se stává mokřad a bažina. Živočichové i rostliny hynou, nebo odchází a přicházejí úplně noví tvorové, kterým tato změna vyhovuje a kteří se živí pozastavenou smrdutou energií.

Pokud chceš být v čistém proudu životní energie, nesmíš zůstat fixovaný na jednom místě; tam se energie zastavuje a rozkládá. Uvolni se a nech se unášet proudem. Staň se součástí proudu života, součástí vševesmírného pohybu.

  • Ve kterých chvílích se necháváš vést proudem života – proudem neustále čerstvé životní energie –, a kdy se zastavuješ a brodíš ve smradlavé bažině?
  • Bojíš se změn, nebo je vítáš s nadšením?
  • Uvolni se a nech se unášet řekou života.

Úryvek z knihy: Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď

Text: Chrisantem Macháček
Ilustrace: Mae Sara

Vydal Pavel Pražák – Nakladatelství Magda v prosinci 2017

ISBN 978-80-906951-0-8


V e-shopu Ladírna.cz si můžete zakoupit knihy o posvátné geometrii

 

Lukáš Blažej

Milujem zjednotenú teóriu poľa a posvätnú geometriu, zmenené stavy vedomia, flow, šport, cestovanie, radosť, kreativitu a hlboké priateľstvo i mystiku Života, Vedomia, Vesmíru.

Napsat komentář