Milí přátelé,

v prosinci jsem vydal spolu s Mae Sarou (Pavlem Pražákem) Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď. Postupně zde na stránkách Ladírny chci publikovat celý text knihy.

Pokud si chcete zakoupit naše dílo, sadu 55 karet posvátné geometrie, knihy a krásnou krabičku, karty jsou k zakoupení zde.Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď – 13. část

Text: Chrisantem Macháček
Ilustrace: Mae Sara

Vydal Pavel Pražák – Nakladatelství Magda v prosinci 2017

ISBN 978-80-906951-0-8

Třetí den Stvoření 

Princip „Čtvernosti“, multiversum, různorodost, specifičnost, jedinečnost

Stvoření Vesmíru pokračuje dál a dál, je potřeba dát formu dalším energetickým vztahům a zákonitostem. V našem dosud vytvořeném Vesmíru (První a Druhý den Stvoření) fungují zákony Jednoty, Dvojnosti (Duality) a Trojnosti, nyní Stvořitel opakuje to, co umí – přidává další kouli, tím nám vzniká v obraze Třetího dne Stvoření „Čtvernost“.

Princip „Čtvernosti“, čtyř propojených koulí, je také propojen se čtvercem a obdélníkem. Nachází se v něm několik koulí (kružnic) Vesicy Piscis i několikeré Triquetry (Triády). Všechny tyto zákonitosti jsou vedle sebe a fungují zároveň, jedna druhou nevylučuje, ale naopak se doplňují. Z Jednoty (neboli Universa; v latině Uni versum znamená jedna věc) symbolizované první kružnicí (koulí) nám postupně vzniká před očima multiversum (v latině „mnoho věcí“).

Dokud jsme měli tři koule (Svatou Trojici), nebylo možné rozlišit, která je která – všechny byly na stejné úrovni, měly stejné vztahy se všemi ostatními. Třetí den Stvoření vzniká princip jedinečnosti – k nerozlišitelné trojici přidáme ještě další kouli a začínají vznikat různé vztahy – spodní koule s levou má jiný vztah než spodní s horní… Každá koule je od teď zcela jedinečná a zaujímá své specifické místo ve Vesmíru.

I ty jsi jedinečný, jsi originál. V celém Vesmíru se nenajde žádná tvá kopie. Není nikdo přesně takový, jaký jsi ty. Jsi zcela jedinečný, úžasný, dokonalý, právě proto, že jsi. Nemusíš svou hodnotu nijak dokazovat, podmiňovat, ničím určovat. Prostě jsi. Jsi dokonalá božská bytost, kterou protéká život, Vesmír, Stvoření…

 

  • Co tě odlišuje od lidí kolem? Jaké jsou tvé jedinečné schopnosti, talenty, dovednosti?
  • Cítíš se být jedinečný, dokonalý, výjimečný? Kdy ano? Kdy ne?
  • Kdy je pro tebe život hrou? Kdy ho bereš vážně?

 


Úryvek z knihy: Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď

Text: Chrisantem Macháček
Ilustrace: Mae Sara

Vydal Pavel Pražák – Nakladatelství Magda v prosinci 2017

ISBN 978-80-906951-0-8


V e-shopu Ladírna.cz si můžete zakoupit knihy o posvátné geometrii

 

Lukáš Blažej

Milujem zjednotenú teóriu poľa a posvätnú geometriu, zmenené stavy vedomia, flow, šport, cestovanie, radosť, kreativitu a hlboké priateľstvo i mystiku Života, Vedomia, Vesmíru.

Napsat komentář