Milí přátelé,

v prosinci jsem vydal spolu s Mae Sarou (Pavlem Pražákem) Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď. Postupně zde na stránkách Ladírny chci publikovat celý text knihy.

Pokud si chcete zakoupit naše dílo, sadu 55 karet posvátné geometrie, knihy a krásnou krabičku, karty jsou k zakoupení zde.Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď – 12. část

Text: Chrisantem Macháček
Ilustrace: Mae Sara

Vydal Pavel Pražák – Nakladatelství Magda v prosinci 2017

ISBN 978-80-906951-0-8

Druhý den Stvoření 

Trojnost (informace, energie a hmoty), Trojnost vzniká z Dvojnosti, rovnocennost, vyrovnanost, dítě, vnitřní dítě, hra

Stvořitel chce zažít sám sebe ve všech myslitelných aspektech, proto proces (S)tvoření pokračuje dál a dál. Nezastavil se První den Stvoření u duality dvou kružnic (koulí); pokračuje tak, že opakuje celý proces, jak to již umí a zná. Ve druhém obrazci Stvoření je vytvořena navíc jen jedna nová koule (kružnice). Záměr zažít sám sebe dal energii do pohybu, je to záměr velmi hluboký a je nutné vytvořit energetické vzory pro mnoho různých vztahů. Přidáním třetí kružnice ke dvěma již vytvořeným vzniká princip Trojnosti, Triády neboli Svaté Trojice. Dvojnost se tím však neruší, vše existuje zároveň.

Žijeme ve Vesmíru Trojnosti ve Dvojnosti. Jedno z vyjádření Svaté Trojice je Bůh-Otec, Syn a Duch svatý – neboli informace, hmota a energie. Další možností, jak se na posvátnou trojici dívat, je otec, matka a dítě. Dualita Prvního dne Stvoření dává život Dítěti, Božímu Synu / Boží Dceři. Kdo to je? Kdo je to Boží Dítě, energeticky narozené Druhý den Stvoření? Jsi to ty, já, každý z nás. Naše matérie – neboli hmota, Matka Země – se spojila s Otcem Nebem, Vesmírem, energií, aby ti dala život.

Když se díváme na obrazec Druhého dne Stvoření, vidíme tři propojené kružnice v dokonalé harmonii a symbióze. Neumíme rozlišit, která je která. Všechny jsou stejně dokonalé, stejně propojené se dvěma dalšími. Jsme stejně důležití – Otec, Matka i Dítě; nikdo není ani výš, ani níž.

S každým dnem Stvoření vzniká více a více vztahů, což znamená i více a více zkušeností. Já jako Boží Dítě se můžu vžít do kterékoliv kružnice a zažít její propojenosti – když se zaměřím jen na samotný vztah s Matkou, s jednou ze dvou ostatních kružnic, vidím, že je to vztah Vesicy Piscis, vztah Duality. Stejně tak vztah s Otcem. Až když spojíme naše tři esence dohromady, vzniká vztah Svaté Trojice, vztah posvátného rovnostranného trojúhelníku, který můžeme vyjádřit také symbolem Triquetra.

Ty jsi toto Dítě Stvoření. Pokud mu dáváš volnost projevit se, jsi v rovnocenném propojení s Matkou i Otcem jako součást Svaté Trojice. Žiješ v přítomném okamžiku tady a teď, prožíváš každý den v radostném úžasu a pozitivním naladění, bereš všechno jako hru, žiješ s neustálým vědomím hojnosti, víš, že všechno je tu pro tebe a je ti to k dispozici, aby ses s tím mohl bavit a těšit se z toho. Když necháš naplno projevit své vnitřní dítě, stále se jen bavíš a tvá hra nikdy nekončí.

 

  • Prožíváš „rovnováhu Svaté Trojice“ – informace, energie, hmoty, nebo také mysli, emocí a těla? Kdy ano? Kdy ne?
  • Cítíš se být rovnocennou součástí Vesmíru?
  • Prožíváš svůj život jako práci a námahu, nebo jako dětskou hru?

 


Úryvek z knihy: Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď

Text: Chrisantem Macháček
Ilustrace: Mae Sara

Vydal Pavel Pražák – Nakladatelství Magda v prosinci 2017

ISBN 978-80-906951-0-8


V e-shopu Ladírna.cz si můžete zakoupit knihy o posvátné geometrii

 

Lukáš Blažej

Milujem zjednotenú teóriu poľa a posvätnú geometriu, zmenené stavy vedomia, flow, šport, cestovanie, radosť, kreativitu a hlboké priateľstvo i mystiku Života, Vedomia, Vesmíru.

Napsat komentář