Lahodnosti přelahodné plody Země kvalitní RAW a BIO produkty Úvodní strana » Knihy » Zákon přitažlivosti » Esther a Jerry Hicks: Sára, Kniha třetí - Mluvící sova je poklad Esther a Jerry Hicks: Sára, Kniha třetí - Mluvící sova je pokladPrávě jsem dočetl třetí díl příběhu o Sáře od Abrahama – skupiny nefyzických bytostí, komunikujících skrz Esther a Jerry Hicksovi. Celá série tří knih je velmi velmi povedená, čtivá a hluboce pravdivá. Na krásném příběhu o desetileté dívce Sáře a jejích kamarádech nám Abraham předává hluboké poselství šťastného života.

Knihu si můžete koupit třeba v e-shopu na těchto stránkách. V nabídce je i více knih od Abrahama-Hicks a Zákonu přitažlivosti. Vřele doporučuju všechny, každá je úžasná a něčím výjimečná. Mnohé se v nich opakuje, ale to je dobře, lépe se to zažije a při každém čtení se vnímá vždy něco nového, pro danou chvíli…

A teď připojím ukázku:

Ukázka z knihy

27. kapitola – Odhodlání cítit se dobře

(…)

„Jenže moji pozorovatelnu mi to zpátky nevrátí.“

To ne, Sáro, ale nechceš ji mít právě proto, že ti v ní bylo dobře?

„Jo.“

A když už ti je dobře i bez ní – nestačí to?

Sára mlčela. Chápala, jak to Šalamoun myslí. „Já ale myslela, že nás učíš, jak to zařídit, aby se nám všechno dařilo.“

To vás taky učím, Sáro. Ale to neznamená, že máte bojovat s těmi, kdo to, co vy chcete, nechtějí, nebo to chtějí jinak. Zařídit všechno podle vašeho přání znamená najít takové myšlenky, ze kterých máte dobrý pocit, a tím se otevřít tomu, aby se vaše přání mohla splnit.

Všechno se odvíjí tím nejlepším možným způsobem. Tak, jak to má být. Jenže když přitom bojuješ s něčím, co nechceš, blokuješ tím pro tebe nejlepší přirozený průběh.

„Myslíš to tak, že když v sobě najdu myšlenky, ze kterých budu mít dobrý pocit, nezničí mi moji pozorovatelnu?“

Myslím to tak, že když v sobě najdeš myšlenky, ze kterých budeš mít dobrý pocit, budeš se cítit dobře bez ohledu na to, co se bude dít s tvojí pozorovatelnou.

„Jenže pro mě je moje pozorovatelna důležitá, Šalamoune,“ ohradila se Sára.

Šalamoun se usmál. A nemohlo by pro tebe být důležitější tvoje vlastní štěstí? Nemohlo by to pro tebe být to nejpodstatnější? ‚Nic není tak důležité jako to, že se cítím dobře.‘

„A co se stane s mojí pozorovatelnou?“

Ať už se s ní stane cokoliv, tebe to nemusí trápit.

„Jak to?“

Protože můžeš být šťastná i bez ní.

Sára se rozesmála. Poznala, že Šalamoun jí k tomu už nic víc neřekne.

Lidé si často myslí, pokračoval Šalamoun, že se něco podle nich musí změnit, aby jim mohlo být dobře. A když zjistí, že na takovou změnu nemají dost síly, hlasů nebo pravomocí, a že se dané okolnosti nezmění tak, jak by potřebovali, vzdají se, jsou nešťastní a připadají si bezmocní.

Já bych byl rád, abys pochopila, že tvoje síla spočívá ve schopnosti vidět všechno takovým způsobem, který ti zajistí dobrý pocit. Pokud tohle zvládneš, budeš mít sílu dokázat všechno, co si budeš přát.

Všechno, co si přeješ, je na cestě k tobě, jen tomu musíš nechat otevřenou cestu. Jakmile se necítíš dobře, znamená to, že splnění svých přání kladeš překážky. Přijmout to, co si přeješ, můžeš jedině tehdy, když se cítíš dobře.

Sára dál mlčela. Začínala chápat, jak to Šalamoun myslí.

Žiješ ve velikém světě, Sáro, a spolu s tebou tu je mnoho dalších lidí. Často si někdo přeje něco jiného než ty. Nemůžeš všechny přesvědčit, aby s tebou souhlasili, nemůžeš je donutit, aby s tebou souhlasili, a nemůžeš zničit všechny, kteří s tebou nesouhlasí. Jediná možnost, jak procházet životem s radostí a vnitřní silou, je jednou provždy se rozhodnout, že se chceš cítit dobře za všech okolností. Což znamená obracet myšlenky k tomu, z čeho máš dobrý pocit – a tím jsi objevila tajemství šťastného života.

„Děkuji ti, Šalamoune. myslím, že to chápu. Aspoň v tomhle případě.“

To platí pro všechny případy, holčičko, úplně pro všechny.

***

Tato ukázka je velmi klíčová, je to vlastně shrnutí Abrahamova „učení“. Opakuje se a variuje se v mnoha videích, v mnoha knihách, v mnoha textech, které jsou Abrahamem inspirované. Vřele doporučuju se tímto řídit a aplikovat do života – „jednou provždy se rozhodnout, že se chceš cítit dobře za všech okolností“.

Jde to. Já jsem se již dávno rozhodl a každým okamžikem se z tohoto rozhodnutí raduju a pociťuju hlubokou vnitřní radost, lásku, štěstí, mír, vnitřní klid, harmonii, hojnost. Život je krásný! Úžasný! Dobrý!

Přeju tento stav každé bytosti na této úžasné zemi! Je to nepřenosné, každý si na to musí přijít sám. Nejde to nijak naučit. Jediná cesta je, že se TEĎ a TADY, právě v tomto okamžiku, jednou pro vždy, definitivně rozhodneš:

„Chci se cítit stále skvěle, vždy a za všech okolností!“

Cítíš tu okamžitou vnitřní radost? Cítíš, jak se ti vlévá energie do celého tvého těla? Cítíš, jak se celá tvá bytost konečně raduje, že jsi to pochopil? Ano? Super! Raduju se s tebou!!!

Opakuj tuto větu ještě aspoň třikrát. Pětkrát. Desetkrát. Stokrát. Vykřič ji do světa! Opakuj si ji tak často, jak jen můžeš! Vstávej s ní ráno a usínej s ní večer. Opakuj si ji před jídlem, po jídle, když usedáš k počítači i když otevíráš dveře, abys odešel ven!

„Chci se cítit stále skvěle, vždy a za všech okolností!“

„Mým záměrem je cítit se stále skvěle, vždy a za všech okolností!“

„Nejdůležitější pro mě je, abych se cítil pořád skvěle!“

Je to velmi mocná věta (v jakékoliv obměně), mocná vibrace, která díky Zákonu přitažlivosti, díky „tvořivé životní síle, Boží síle, dobrým vílám ve vesmíru“ „všechno začne přeskupovat tak, abyste mohli dostat to, co si přejete.“

„Smyslem života je radost, základem života je svoboda a jeho výsledkem je růst.“ (z úvodu k této knize – Jerry Hicks).

Citace

Hicks, Esther a Hicks, Jerry. Sára. Kniha třetí, Mluvící sova je poklad!: (zbrusu nový přístup ke starým způsobům zábavy). 1. vyd. [Praha]: Synergie, © 2013. 229 s. ISBN 978-80-7370-255-7

Kniha je k zakoupení v e-shopu Ladírna.cz

Autor tohoto příspěvku je Chrisantem Macháček, zakladatel projektu Ladírna, lektor posvátné geometrie a autor Karet posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď. Také kapitán na námořní jachtě, terapeut, někdy i tak trochu kouzelník, čaroděj, mág, dobroděj, obr, trpaslík, drak, had, jaguár, žabař, blázen, šaman, spisovatel, fotograf, umělec, programátor, táta dvou dětí a mnoho dalšího. Stejně jako TY jsem Všechno i Nic zároveň. Já jsem Ty a Ty jsi Já. Těší mě, že jsme ve spojení TADY a TEĎ.

Napsat komentář