Směs rapé (hapé) Nënë z Matses, 5 g

400 

  • EUR: € 16.0

Nënë je díky zelenému mapacho jemnější na sliznici, má pozvolnjěší nástup, avšak překvapí násobícím se efektem euforie. Též uzemňuje, zbystruje smysly, zlepšuje soustředění a zvyšuje fyzickou sílu.

Skladem, odesíláme co nejdříve (více o dodání a platbě

Popis

ně, nebo núnú je název v jazyce Matses pro jejich tradiční a jediné rapé. Vyslovuje se jako dvě N s ucpaným nosem. Matses žijí v komunitách na hranici Peru a Brasílie, na řece Yawarí, níže po toku nazývané Yaquerana a na řekách, které do nich přitékají z peruánské strany.

Nënë je ze zeleného mapacho, nepraží se, pouze se nad ohněm usuší a poté rozdrtí ve dřevěném hmoždíři. Přidává se tradičně popel z kůry Mocambo (Jaguáří strom, lat. Theobroma bicolor), stromu ze stejné rodiny jako kakao nebo copoasu.

Práce s touto medicínou je trochu jiná oproti tmavým druhům rapé, na které jsme většinou zvyklí. Nënë je díky zelenému mapacho jemnější na sliznici, má pozvolnjěší nástup, avšak překvapí násobícím se efektem euforie. Též uzemňuje, zbystruje smysly, zlepšuje soustředění a zvyšuje fyzickou sílu.

Matses něně užívají ve velkých dávkách 10-15x za sebou, ke zvýšení schopností potřebných k lovu, a to před ním, nebo když se lov nedaří. Medicinmani kmene odchází na dva týdny na samotu v džungli a k propojení užívají pouze tuto medicínu.

Směs obsahuje kromě Mapacho (Nicotiana rustica) mnoho rostlinných složek, přesná receptura je tajemstvím výrobce.

Balení: skleněná lahvička s 5 g připravené rapé směsi

Země původu:  Brazílie – Peru, kmen Matses

Vědomé využití – rituál

Rapé je posvátný amazonský nástroj a domorodé kmeny nám ho předávají s tímhle poselstvím: použití rapé by mělo být vždy spojeno s modlitbou nebo rituálem a přijímáno či dáváno v úctě a pokoře, velmi pomůže když se připojí jasný záměr. Účinky a realizace záměru se tak zesílí. Důležité je po celý čas udržovat čistotu v prostoru svého srdce.

 

Co je to rapé?

Rapé je jemný prášek s velmi silnými účinky, připravený z různých léčivých rostlin Amazonského pralesa, připravují ho indiáni v Brazílii tradičními ručními postupy. Přijímání a dávání má formu posvátné ceremonie, trvající několik minut, obvykle ve dvou lidech, kde jeden člověk (šaman) poskytuje rapé druhému (přijímajícímu) člověku fouknutím speciální foukačkou do jedné a druhé nosní dírky. Rapé (hapé) si však také může fouknout i sám sobě jeden člověk speciální osobní foukačkou (kuripe).

Okamžitě po přijetí rapé do nosní dírky se rozleje silná jasná energie po celé hlavě a postupně se přesouvá níže a níže do těla. Nastává velmi hluboké fyzické uvolnění trvající několik dlouhých minut, které s sebou přináší léčení na fyzické, emocionální, mentální i duchovní úrovni. Uvolňuje negativní vzorce a myšlenky. Rapé také otevírá a harmonizuje čakry, pomáhá uzemnit, propojit přijímajícího s Matkou Zemí a to vše v propojení s Vesmírem a duchovními průvodci.

Různé možnosti užívání rapé

Čím déle užívám rapé, tím více mě fascinuje jeho síla a možnosti:

  1. Tradičně se užívá rapé pomocí foukačky do nosu. Jeho síla je tak nejkoncentrovanější a efekt nejsilnější.
  2. Je možné však také jen vdechovat vůni jako aromaterapii, už samotná vůně z prášku nese důležité frekvence, které obchází naši často přehlcenou mysl a již po přivonění můžete cítit příjemné zklidnění.
  3. Nasypte si trošku prášku rapé do sklenice s vodou. Chuťově rapé ve vodě není znát, ale frekvence Mapacha a dalších bylin působí. Blahodárně působí na čištění krve, vylučovací soustavu, trávení...
  4. Nasliněným prstem olízněte trošku rapé prášku a dejte do úst. Chuť je mírně štiplavá, ale je to velmi léčivé pro celý organizmus. Vyrovnává buněčné napětí a upravuje pH organizmu.

Videoprůvodce medicínou rapé (hapé)

Upozornění:

Tento produkt není schválen jako potravina či lék.
Jedná se o etnobotanický vzorek.
Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím.