Sananga – kořen, 5g

1 111 

Sananga je mocná Amazonská medicína. Latinsky Tabernaemontana undulata z čeledě Toješťovité (Apocynaceae), která roste hluboko v brazilském deštném pralese, jejíž původní jméno je Mata Heins. 

Popis

Sananga je mocná Amazonská medicína. Latinsky Tabernaemontana undulata z čeledě Toješťovité (Apocynaceae), která roste hluboko v brazilském deštném pralese, jejíž původní jméno je Mata Heins. Jméno pochází z dialektu Huni Kuin indiánů kmene Kaxinawá. Jedná se o keř, jehož šťáva je využívána indiány kmene Kaxinawá, Katukina i dalšími kmeny. Šťáva se extrahuje vařením kořene a původně se používala k léčení tzv. Panemas – duchovní nemoci.

Účinou složkou je ibogain, velmi mocná látka, jejíž požití může vyvolat  hluboké relaxační stavy a umožňuje tak indiánům dostat se do kontaktu s duchovními světy. V alternativní medicíně se Sananga používá především jako léčivé kapky do očí. Indiánští bojovníci si dávali po kapce do každého oka před tím než se vydávali na lov, aby se jejich vidění zostřilo a oni mohli vnímat jemné pohyby v hustém lese.

Sananga v podstatě funguje ve dvou hlavních energetických léčivých rovinách – fyzické a duchovní. Indiáni věří, že „Duch Sanangy“ jímž je energie, inteligence, analogie aktivní složky této mocné rostliny, působí přímo na původní příčinu nemoci, tzv. psychosomaticky. Psychosomatická onemocnění mají psychickou příčinu, která se projevuje v somě – fyzickém těle.

Sananga bývá indikována v případech onemocnění, jako jsou: šedý zákal, glaukom, dystrofie, blízko a dalekozrakost, barevné změny, aj. Existují případy lidí, kteří byli vyléčeni z krátkozrakosti po jedné aplikaci, zlepšení vnímání barev nastává okamžitě. Sananga vrací očím svou původní sílu, znatelně zostřuje vidění, a to vše zcela přírodní cestou. Kromě toho sananga otevírá i duchovní vidění a uvědomění a zvyšuje schopnost číst záměry druhých lidí. Otevírá třetí oko a vhledy do budoucnosti.

Šťáva Sanangy údajně podporují hloubkové čištění zablokovaných energií na citové, fyzické a duchovní úrovni. Sananga může vyvážit nebo zesílit naše energie, najít a léčit kořeny nemocí i bloků, což vede ke kompletní rovnováze, fokusu a klidu mysli. Zbavuje negativních energií, otevírá třetí oko a srdeční čakru, harmonizuje, léčí oční choroby, rozšiřuje propojení do duchovních sfér, odvápňuje a aktivuje šišinku.

Šamani popisují Panemas jako konglomerát nižších energií přítomných v energetickém těle člověka vlivem sedavého způsobu života plného negativního myšlení a nevhodných zvyků, které jsou škodlivé pro fyzické, emocionální, mentální a duchovní zdraví jedince. Tyto nízké energie jsou uloženy v energetickém těle a působí smutek, deprese a fyzický a mentální stres a znemožňují nám mít harmonické vztahy, být úspěšní a dosahovat svých životních cílů.

Prostřednictvím Sanangy je tento energetický náboj automaticky eliminován. Je to jakoby člověk prošel jemným energetickým šokem, takže se člověk po aplikaci cítí šťastný, povzbuzený a schopný dosahovat svých cílů.

Původ: USA

Obsah: 5g drceného kořene Sananga (Tabernaemontana undulata);  Z tohoto množství lze uvařit cca 40-50ml šťávy Sananga.

Tradiční příprava:

  • Kořen Sanangy dejte do cca 1.5-2 litrového hrnce čisté vody, ideálně harmonizované, ze studánky, apod.
  • Vařte na mírném plameni (ideálně ve vodní lázni) cca 2 hodiny dokud se množství vody nevyvaří na 50ml šťávy.
  • Nechte šťávu vystydnout a přeceďte přes jemné sítko či plátno.
  • Rozlejte do lahviček a uchovávejte v chladu (v lednici).
  • Tradiční šamani se při přípravě šťávy soustředí na vlastní pozitivní energie, zpívají a tancují. Traduje se, že kvalita a účinnost šťávy roste zároveň s úrovní Lásky, která se do vaření dá.

 

Upozornění:

Tento produkt není schválen jako potravina či lék.
Jedná se o etnobotanický vzorek.
Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím.

 

 

 

 

Přepněte si měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro