Přírodní kartáček na zuby YONI – 1 ks

89 

 • EUR: € 3.6

Přírodní kartáček na zuby pochází z větviček blahodárného stromu salvadory perské.

Není skladem, dostupnost na dotaz (více o dodání a platbě

Katalogové číslo: 8595674201232 Kategorie: ,

Popis

Přírodní kartáček na zuby pochází z větviček blahodárného stromu salvadory perské.

Přírodní kartáček YONI, je přírodním kartáčkem k čistění zubů. 

Už od pradávna se k vyčištění zubů používaly části větví stromu Salvadora persica. Tyto přírodní kartáčky se vyskytují po celém světě a jejich název se liší dle dané země/kultůry. Nejznámějším názvem je v arabských zemích  miswak , siwak , meswak, arak a dále například peelu, pilu v Africe, Jhak v indii nebo Kayu Sugi v Malaysii . V České republice se využívala lékořice, která bohužel není vhodná kvůli své vysoké tvrdosti a riziku nevratného poškození chrupu. Proto je nejčastějším zdrojem přírodních kartáčků Salvadora perská, která představuje vyváženou kombinaci struktury i složení silice.

Přírodní kartáček ja balený ve vakuovém balení. Přirozeně se vyskytující šťávy-silice takto zůstanou čerstvé.

Návod jak používat a pečovat o kartáček

Přemýšleli jste někdy jak se kdysi lidé starali o své zuby, když zrovna neměli po ruce plastový zubní kartáček? Jak si udrželi zdraví bez tak základní pomůcky?

Odpověď je jako vždy v přírodě…

Příroda totiž vytvořila  zubní kartáček přesně splňující všechny potřeby naší ústní hygieny.

Už od pradávna se k vyčištění zubů používaly části větví stromu Salvadora persica. Tyto přírodní kartáčky se vyskytují po celém světě a jejich název se liší dle dané země/kultury. Nejznámějším názvem je v arabských zemích  miswak , siwak , meswak, arak a dále například peelu, pilu v Africe, Jhak v indii nebo Kayu Sugi v Malaysii . V České republice se využívala lékořice, která bohužel není vhodná kvůli své vysoké tvrdosti a riziku nevratného poškození chrupu. Proto je nejčastějším zdrojem přírodních kartáčků Salvadora perská, která představuje vyváženou kombinaci struktury i složení silice.

Kartáček

je z drobných vláken, která při správném použití efektivně odstraňují plak aniž by narušovaly sklovinu či dáseň. Kartáček tak vytváří efekt vyleštěných zubů. A co zubní pasta? Není zapotřebí, protože samotné chemické složení klacíku je na míru vytvořené pro zdravé zuby. Čerstvý kartáček je velmi šťavnatý a plný léčivé silice. Silice neutralizuje pH a spouští v ústech chemickou reakci, při které se vylučují látky obnovující sklovinu a přirozenou vitalitu zubů. Polykání silice zlepšuje trávení a je prevencí proti rakovině tlustého střeva. Obsahuje například fluorid (v přiměřeném množství a přírodní formě), kyselinu tříselnou, síru, vitamín C, kyselinu salicylovou, saponiny, flavonoidy ve vyváženém poměru. Dokonce se o něm tvrdí, že zlepšuje paměť, zrak, léčí bolest hlavy atd.

Studie dokazují, že tato jednoduchá technika má lepší účinky na chrup než klasický syntetický kartáček.

Co mi přírodní kartáček přinese?

 • vybělení zubů
 • odstranění pigmentu
 • vyhubení bakterií způsobující kazy
 • neutralizace špatného dechu
 • efekt vyleštěných zubů
 • léčba i prevence paradentózy, aftů, herpesu
 • vyrovnání Ph v ústech
 • spuštění přirozené remineralizace
 • prevence zubního kazu a kamene
 • možnost čistit si zuby za jakékoli situace

Celkem existuje 70 benefitů přírodního kartáčku spojených s užíváním kořínků k ústní hygieně známých ze starověké literatury, které nebyly doposud otestovány. Studie zaměřené na ústní hygienu vždy potvrdily, že přírodní kartáček jednoznačně vyhrává nad plastovým zubním kartáčkem a pastou.

Máme pouze ty nejčerstvější kousky pocházející z velkých stromů rostoucích v divočině. Díky jejich velikosti a počtu nemá používání kartáčku žádný negativní vliv na životní prostředí, naopak se jedná o nejvíce ekologickou variantu po všech stránkách.

 1. Otevřete vakuovaný kartáček
 2. Odstraňte kousek kůry z jednoho konce, doporučujeme 2-4mm. Kůru můžete  jemně okousat.
 3. Velmi jemně začněte očištěný xylém kousat, nejlépe na stoličkách. Zároveň dbejte na to, abyste pořádně promísili sliny s vyplavující se silicí kartáčku. To zaručí zahubení bakterií v celých ústech
 4. Následně kartáček kousejte dokud nedocílíte toho, že se xylém roztřepí tak, aby se dal použít k mechanickému odstranění plaku a zbytků jídla. Není potřeba kousat silně
 5. Nyní si pořádně a vědomě očistěte všechny zuby a mezizubní mezery, stále doporučujeme vycucávat silici a mísit se slinami
 6. Ořízněte použité štětiny a vraťte kartáček zpátky do obalu a uzavřete jej
 7. Zabalte si kartáček s sebou, ať už jdete kamkoliv.  Je dobré, mít ho vždy po ruce a dodržovat správnou ústní hygienu

Upozornění – pokud kartáček nepoužíváte aktivně každý den, nebo v případě že jej používáte jen doma např. jednou denně uchovávejte ho pro jistotu v lednici. Chraňte před přímým slunečním zářením a skladujte za pokojových teplot.

Doporučujeme zuby čistit velmi jemně minimálně ráno a večer