Peganum harmala (Syrská routa), semena

4,00 15,08 

Zrušit výběr

Popis

Rostlina Peganum harmala, neboli Harmala mnohodílná (synonima Peganum stepní, Syrská routa, Syrská růže, Stepní routa, anglicky Syrian rue, African rue), pochází původně z oblasti Sýrie a Blízkého Východu, postupně však zdomácněla i v jiných koutek světa (Severní Amerika, Východní Asie).

V tradičním lidovém léčitelství je považována za uznávaný všelék, rostlina se běžně v některých koutech světa užívá jako afrodiziakum, při gynekologických potížích (mírní menstruační obtíže, usnadňuje porod), též při žaludečních a srdečních onemocněních, ale také jako magické vykuřovadlo pro očišťování prostorů i rituálech vyhánění „zlých duchů“ nebo při astmatických potížích. Může být také přidávaná do vykuřovacích směsí pro zesílení účinku, z rostliny se dá také připravit červené přírodní barvivo.

Někteří autoři a badatelé předpokládají, že semena ze Syrské růže byla používána v některých okultních tradicích jako omamný prostředek, například v Mithrově kultu v Římské říši v době antiky. V Severní Americe se z Peganum harmala zřejmě připravoval posvátný nápoj, obvykle ve spojení s dalšími rostlinami jako Mimosa hostilis (citlivka), nebo Desmanthus illinoensis (Prérijní mimosa), také je možné najít zmínky o kombinaci s „magickými houbami“… Pro takovéto ceremoniální užívání je tradičně doporučováno dávkování od 2 do 5 gramů na osobu, s tím, že uživatelé zažívali „vizionářské halucinace“, ale též nevolnost, pocení a zvracení. Nápoji připravovanému se Stepní routou se sice někdy říká „severoamerická ayahuasca“, s amazonskou liánou Banisteriopsis caapi však botanicky není vůbec příbuzná…

Peganum harmala obsahuje alkaloidy jako harmin, harmalin a tetaphydroharmin.

Tento produkt není schválen jako potravina či lék. Jedná se o etnobotanický vzorek, produkt plně vyhovuje zákonům ČR i Evropské Unie. Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím.
V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte.

Chcete se dozvědět více o léčivých bylinkách, potřebujete se posunout v životě dál, máte dlouhodobé chronické problémy, se kterými si nevíte rady? Zveme vás na večerní semináře a víkendy "Škola 137" v Praze, Brně a Olomouci.

Setkání jsou zaměřená na konkrétní a funkční techniky léčení a sebeléčení, vědomou „práci“ (anebo raději "hru" sama se sebou? 🙂) abychom se ve zdraví a v plné síle dožili nejméně 137 let...

Více informací najdete v Kalendáři akcí.

 

Přepněte si měnu
EUR Euro