Mučenka pletní – Passiflora Incarnata (Passion Flower), sušená rostlina celá drcená

120 500 

  • EUR: € 4.8 - € 20.0

Nejtradičnější terapeutické použití je v rámci léčby nervového napětí a nespavosti. Mnoho dodnes provedených studií potvrdilo účinek mučenky pletní jako výborný relaxační efekt a vyvolání “pohody” při fyzickém nebo psychickém vypětí. Vynikající efekt pravidelného užívání čaje z mučenky je na subjektivní zkvalitnění spánku. Mučenka navíc přispívá k rychlejšímu usnutí a zlepšuje fyzickou odolnost vůči vnitřnímu stresu.

Zrušit výběr

Popis

Mučenka pletní (Passiflora incarnata) je rychle rostoucí vytrvalá popínavá rostlina s velkými květy a které stonek dosahuje délky až 6 metrů. Běžně roste na jihu Spojených států. 

Využití

Používá se sušená i čerstvá, celá rostlina. Nejtradičnější terapeutické použití je v rámci léčby nervového napětí a nespavosti. Mnoho dodnes provedených studií potvrdilo účinek mučenky pletní jako výborný relaxační efekt a vyvolání “pohody” při fyzickém nebo psychickém vypětí s výbornými výsledky. Vynikající efekt pravidelného užívání čaje z mučenky je na subjektivní zkvalitnění spánku. Mučenka navíc přispívá k rychlejšímu usnutí a zlepšuje fyzickou odolnost vůči vnitřnímu stresu.

Mučenka působí na centrální nervový systém, vykazuje mírné sedativní účinky. Účinné látky zlepšují a umocňují spánek, působí uklidňujícím účinkem společně na trávicí trakt a kardiovaskulární systém. Má mírný spasmolytický účinek (na uvolnění křečí).

Příprava

Podle potřeby se dávkuje 2-5 g sušené byliny zalité 0,5 vroucí vody a nechá se louhovat 10-15 minut. Doporučené je popíjení 3x denně, kdy poslední nálev (ne ve velikém objemu) je vypit před spaním. 

 

Upozornění:

Tento produkt není schválen jako potravina či lék.
Jedná se o etnobotanický vzorek.
Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím.