Organic Cacao Tea Peruano Criollo (BIO kakaový čaj) 50 g

3,92 

Skladem, odesíláme co nejdříve (více o dodání a platbě

Katalogové číslo: 8595674204776 Kategorie: , , ,

Popis

Nabízíme vám novinku, 100 % BIO kakaový čaj odrůdy Peruano Criollo, pěstovaný na spřátelené rodinné farmě v Ekvádoru.

Obsahuje

100 % mleté kakaové boby

Doporučený návod k přípravě

2-3 lžičky sušené směsi zalejte 200 ml vroucí vody do hrníčku nebo konvičky. Nechte cca 10-15 minut louhovat a můžete zcedit a pít. Nebo, také je možné čaj necedit, sušina v horké vodě nabobtná a můžete ji lžičkou vybrat, rozkousat a sníst. Blahodárné účinky kakaa byste tak měli pocítit ještě intenzivněji.

Doporučená denní dávka je jeden šálek denně.

Jak kakaový čaj asi tak chutná?

Čaj chutná příjemně neobvykle do „ovocně kyselkava“. Osvěží a povzbudí na duchu, účinek nastoupí během pár minut a trvá znatelně (že „něco“ cítíte „jinak“, příjemněji, euforičtěji…) obvykle 1-2 hodiny…

Proč pít tento kakaový čaj?

  • Kakaové boby obsahují nejvíce antioxidantů ze všech rostlin. Obsahují 3x více antioxidantů než zelený čaj i než káva. Mohou za to flavonoidy – až 10 %, které neutralizují nebezpečné radikály, a tak zpomalují stárnutí.
  • V kakau najdete enormní množství minerálů Se, Na, K, Ca, Mg, P, Fe, Cu, Zn, Mn, Cl. Nejdůležitější jsou hořčík a hlavně draslík. Je také zdrojem přírodních vitamínu C, D, E, B6, B12, karoten, thiamin, riboflavin, niacin. Například niacin uvolňuje energii z potravin a snižuje krevní tlak, thiamin působí příznivě na nervový systém a snižuje únavu.
  • Kakaové boby vám pomohou zbavit se stresu a depresí, zlepšit náladu, povzbudit mozkovou činnost, snížit riziko srdečních a cévních chorob……. a za tím vším stojí zázračná látka s euforizujícímí účinky zvaná THEOBROMIN.
  • A perlička na konec. Za dob Olméků, Mayů, Aztéků se kakaové boby používaly jako silné afrodiziakum. Z vědeckých výzkumu vyplývá, že za to může výše zmíněný theobromin.

Další informace

Hmotnost 10 kg

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.


Přepněte si měnu
EUR Euro