Kratom (Mitragyna Speciosa) – Borneo White, prášek

120 1 600 

  • EUR: € 4.8 - € 64.0

Kratom (latinsky Mitragyna speciosa) je tropický strom příbuzný kávovníku, jehož listy se vyznačují psychoaktivními a prospěšnými účinky. Bílý kratom je nejvíce energizující a je jedním z nejpopulárnějších druhů vůbec. 

Zrušit výběr

Popis

Kratom (latinsky Mitragyna speciosa) je tropický strom příbuzný kávovníku, jehož listy se vyznačují psychoaktivními a prospěšnými účinky. V současné době se pěstuje jako bylina v celé jihovýchodní Asii – Bali, Malajsie, Borneo a další ostrovy jsou zdrojem kvalitního Kratomu.

Existují 4 druhy, které se poznají dle barvy hlavní (prostřední) žíly na listu: červený, zelený, bílý a žlutý. Vyznačují se též různými účinkami.

Listy dospělých stromů se sklízí a suší. Asiaté z něho připravují čaje, žvýkají listy, nebo ho pijí rozmíchaný ve vodě. V místním léčitelství se užívá ve větších dávkách jako lék proti průjmu, chřipce či bolesti.

V menších dávkách působí jako stimulant a afrodisiakum. Rolníkům a fyzicky pracujícím usnadňuje těžkou práci a činí ji snesitelnější.

Bílý kratom

Bílý je nejvíce energizující, někdy až tak silně, že způsobuje nervozitu a narušuje soustředění. Je vhodné ho míchat se zeleným nebo červeným – tím dosáhneme vysoké energie a zároveň ztlumíme roztržitost. Tento druh se řadí mezi nejužitečnější, jeho účinky nabízejí vynikající povzbuzení, díky nimž je uživatel více zdatný a efektivní při práci na nějakém projektu, na který se potřebuje koncentrovat. Kratom Borneo White je jedním z nejpopulárnějších druhů vůbec.

Příprava

Kratom snadno přimícháte do vody nebo do koktejlu, džusu či čaje. Pokud vám není po chuti jeho nahořklost, směle si svůj drink s kratomem přislaďte 🙂

Dávkování

Níže je obecné zprůměrované množství k síle účinku. Každá osoba je na rostlinky jinak citlivá a vnímavá, svoji účinnou dávku je tedy potřeba si najít po několika zkušenostech. Účinná dávka se taky mění s časem. Proto, pokud s kratomem začínáte, užijte nejprve velmi nízkou dávku.

  • Velmi nízká dávka: 1 gram
  • Nízká dávka: 2-3 gramy
  • Střední dávka: 3-5 gramů
  • Vysoká dávka: 6-8 gramů

Účinky

Po 10 až 20 minutách po užití nastupuje první účinek, který trvá v závislosti na užitém množství přibližně 2–4 hodiny.