Kratom (Mitragyna Speciosa) – Borneo White, prášek

120 1 600 

  • EUR: € 4.8 - € 64.0

Kratom (latinsky Mitragyna speciosa) je tropický strom příbuzný kávovníku, jehož listy se vyznačují psychoaktivními a prospěšnými účinky. Bílý kratom je nejvíce energizující a je jedním z nejpopulárnějších druhů vůbec. 

Zrušit výběr

Popis

Kratom (latinsky Mitragyna speciosa) je tropický strom příbuzný kávovníku, jehož listy se vyznačují psychoaktivními a prospěšnými účinky. V současné době se pěstuje jako bylina v celé jihovýchodní Asii – Bali, Malajsie, Borneo a další ostrovy jsou zdrojem kvalitního Kratomu.

Existují 4 druhy, které se poznají dle barvy hlavní (prostřední) žíly na listu: červený, zelený, bílý a žlutý. Vyznačují se též různými účinkami.

Listy dospělých stromů se sklízí a suší. Asiaté z něho připravují čaje, žvýkají listy, nebo ho pijí rozmíchaný ve vodě. V místním léčitelství se užívá ve větších dávkách jako lék proti průjmu, chřipce či bolesti.

V menších dávkách působí jako stimulant a afrodisiakum. Rolníkům a fyzicky pracujícím usnadňuje těžkou práci a činí ji snesitelnější.

Bílý kratom

Tento druh se řadí mezi nejužitečnější, jeho účinky nabízejí vynikající povzbuzení k mentální práci a koncentraci.

Můžete ho míchat se zeleným nebo červeným – tím dosáhnete vysoké energie a zároveň ztlumíte roztržitost. Kratom Borneo White je jedním z nejpopulárnějších druhů vůbec.

Bílý kratom je nejvíce energizující, někdy příliv energie cítíte tak silně, že se cítíte málo soustředění. Kdybyste něco takového pozorovali, dopřejte si buď klid a odpočinek, nebo se věnujte jiné, více fyzické (a méně mentální) činnosti, postupně negativní příznaky odezní.

Příprava

Kratom snadno přimícháte do vody nebo do koktejlu, džusu či čaje. Pokud vám není po chuti jeho nahořklost, směle si svůj drink s kratomem přislaďte 🙂

Dávkování

Níže je obecné zprůměrované množství k síle účinku. Každá osoba je na rostlinky jinak citlivá a vnímavá, svoji účinnou dávku je tedy potřeba si najít po několika zkušenostech. Účinná dávka se taky mění s časem. Proto, pokud s kratomem začínáte, užijte nejprve velmi nízkou dávku.

  • Velmi nízká dávka: 1 gram
  • Nízká dávka: 2-3 gramy
  • Střední dávka: 3-5 gramů
  • Vysoká dávka: 6-8 gramů

Účinky

Po 10 až 20 minutách po užití nastupuje první účinek, který trvá v závislosti na užitém množství přibližně 2–4 hodiny.