Kratom (Mitragyna Speciosa) – Borneo Red, prášek

4,80 64,00 

Kratom (latinsky Mitragyna speciosa) je tropický strom příbuzný kávovníku, jehož listy se vyznačují prospěšnými účinky. Červený druh obvykle nejvíce tlumí bolest, snižuje nervozitu a působí relaxačně, zlepšuje soustředění a náladu.

Zrušit výběr

Popis

Kratom (latinsky Mitragyna speciosa) je tropický strom příbuzný kávovníku, jehož listy se vyznačují prospěšnými účinky. V současné době se pěstuje jako bylina v celé jihovýchodní Asii – Bali, Malajsie, Borneo a další ostrovy jsou zdrojem kvalitního Kratomu.

Existují 4 druhy, které se poznají dle barvy hlavní (prostřední) žíly na listu: červený, zelený, bílý a žlutý. Vyznačují se též různými účinkami.

Listy dospělých stromů se sklízí a suší. Asiaté z něho připravují čaje, žvýkají listy, nebo ho pijí rozmíchaný ve vodě. V místním léčitelství se užívá ve větších dávkách jako lék proti průjmu, chřipce či bolesti.

V menších dávkách působí jako stimulant a afrodisiakum. Rolníkům a fyzicky pracujícím usnadňuje těžkou práci a činí ji snesitelnější.

Červený kratom

Červený druh obvykle nejvíce tlumí bolest, snižuje nervozitu a působí relaxačně, zlepšuje soustředění a náladu. Hodí se užívat při učení a duševní práci, je skvělý pro ty, kteří si chtějí odpočinout, ve vyšších dávkách je sedativní, uspávající a utlumující. Červený Borneo kratom může mít některé anxiolytické (protiúzkostné) účinky a také účinky pozitivně ovlivňující náladu.

Příprava

Kratom snadno přimícháte do vody nebo do koktejlu, džusu či čaje. Pokud vám není po chuti jeho nahořklost, směle si svůj drink s kratomem přislaďte 🙂

Dávkování

Níže je obecné zprůměrované množství k síle účinku. Každá osoba je na rostlinky jinak citlivá a vnímavá, svoji účinnou dávku je tedy potřeba si najít po několika zkušenostech. Účinná dávka se taky mění s časem. Proto, pokud s kratomem začínáte, užijte nejprve velmi nízkou dávku.

  • Velmi nízká dávka: 1 gram
  • Nízká dávka: 2-3 gramy
  • Střední dávka: 3-5 gramů
  • Vysoká dávka: 6-8 gramů

Účinky

Po 10 až 20 minutách po užití nastupuje první účinek, který trvá v závislosti na užitém množství přibližně 2–4 hodiny.

 

Upozornění:

Tento produkt není schválen jako potravina či lék.
Jedná se o etnobotanický vzorek.
Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím.

 

Přepněte si měnu
EUR Euro