Kratom (Mitragyna Speciosa) – Bali Green, prášek

4,80 64,00 

Kratom (latinsky Mitragyna speciosa) je tropický strom příbuzný kávovníku, jehož listy se vyznačují prospěšnými účinky: poskytuje energii a dobrou náladu. Člověka činí společenštějším, zlepšuje myšlení a soustředění. Hodí se na práci a učení. 

Zrušit výběr

Popis

Kratom (latinsky Mitragyna speciosa) je tropický strom příbuzný kávovníku, jehož listy se vyznačují psychoaktivními a prospěšnými účinky. V současné době se pěstuje jako bylina v celé jihovýchodní Asii – Bali, Malajsie, Borneo a další ostrovy jsou zdrojem kvalitního Kratomu.

Existují 4 druhy, které se poznají dle barvy hlavní (prostřední) žíly na listu: červený, zelený, bílý a žlutý. Vyznačují se též různými účinky.

Listy dospělých stromů se sklízí a suší. Asiaté z něho připravují čaje, žvýkají listy, nebo ho pijí rozmíchaný ve vodě. V místním léčitelství se užívá ve větších dávkách jako lék proti průjmu, chřipce či bolesti.

V menších dávkách působí jako stimulant a afrodisiakum. Rolníkům a fyzicky pracujícím usnadňuje těžkou práci a činí ji snesitelnější.

Zelený  kratom

Poskytuje energii a dobrou náladu. Člověka činí společenštějším, zlepšuje myšlení a soustředění. Hodí se na práci a učení. Zelený kratom je nejlepší volbou pro ty, kteří chtějí skloubit zklidňující účinky červeného a silné povzbuzení a energií bílého kratomu. Můžeme říct, že jde o jakýsi kompromis mezi  zmíněnými druhy, střední cestu, na které poznáte povzbuzení a příjemné uvolnění zároveň. Po užití budete společenští, otevření, příjemně naladění a bezstarostní. Zlepší se také vaše myšlení, přemýšlení a koncentrace, proto si zelený kratom dejte, pokud vás čeká náročná práce nebo probdělá noc nad učením.

Příprava

Kratom snadno přimícháte do vody nebo do koktejlu, džusu či čaje. Pokud vám není po chuti jeho nahořklost, směle si svůj drink s kratomem přislaďte 🙂

Dávkování

Níže je obecné zprůměrované množství k síle účinku. Každá osoba je na rostlinky jinak citlivá a vnímavá, svoji účinnou dávku je tedy potřeba si najít po několika zkušenostech. Účinná dávka se taky mění s časem. Proto, pokud s kratomem začínáte, užijte nejprve velmi nízkou dávku.

  • Velmi nízká dávka: 1 gram
  • Nízká dávka: 2-3 gramy
  • Střední dávka: 3-5 gramů
  • Vysoká dávka: 6-8 gramů

Účinky

Po 10 až 20 minutách po užití nastupuje první účinek, který trvá v závislosti na užitém množství přibližně 2–4 hodiny.

 

Upozornění:

Tento produkt není schválen jako potravina či lék.
Jedná se o etnobotanický vzorek.
Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím.

Přepněte si měnu
EUR Euro