Desková hra Líla – Hra, která si s vámi bude hrát

400 

  • EUR: € 16.0

Nová podoba INDIVIDUÁLNÍ i SPOLEČENSKÉ hry, kterou stvořili indičtí mudrci před více než 2000 lety.

Skladem, odesíláme co nejdříve (více o dodání a platbě

Katalogové číslo: 9788090272835 Kategorie: Štítků: , , , , ,

Popis

Líla – Cesta člověka k poznání sebe sama

Individuální i společenská hra.
Plod tisíciletého zkoumání nitra člověka.

Hra, kterou objevili a hráli dávní indičtí mudrci a mniši v klášterech, aby lépe pochopili svět i svou vlastní životní pouť.

Hra představuje život sám v jeho nekonečných cyklech, vzletech i pádech. Cestu hráče určuje kostka osudu. Symbol, se kterým se hraje (prsten, kámen, drobný talisman), je na počátku hry v poli Kosmické vědomí, kde hráč čeká na šestku, po jejímž hodu se “zrodí”, vstupuje do hry. Cílem hry je opět pole Kosmické vědomí. Cestu hráči komplikují hadi, stahují ho dolů, a pomáhají mu šípy, vynášejí ho nahoru.  Tak LÍLA postupně vede hráče k hlubšímu poznání sebe sama.

Hra obsahuje 60-ti stranovou knížečku, kde je návod i popis jednotlivých úrovní a polí ve hrě.

 

Co je Líla

Slovo Líla má v sanskrtu mnoho významů: hra, hravost, zábava, obratnost, zdání, vnější podoba, přestrojení, klam, krása, půvab. To všechno a ještě mnohem více představuje desková hra, kterou máte před sebou.

Hra v souvislostech kosmických sil

Žádný hod kostkou není hříčka pouhé náhody, ale souhra kosmických sil, která má přímou souvislost s psychickou aktivitou hráčů v daném okamžiku.

Ale pozor, Člověče nezlob se i jiné hry, při nichž hrací kostka rozhoduje o osudech hráče, nemusí být jen pouhou kratochvilnou zábavou, vnímáme-li jednotlivé hody kostkou v přímé souvislosti s energií myšlenek, pocitů nebo událostí v daném okamžiku. I z těchto her pak můžeme mít užitek duchovního poznání. Uvedu další příklad ze života. Kdysi dávno jsem hrála se svým malým synem hru Dostihy a sázky, kde se rovněž hází kostkou. Byla jsem na tahu a viděla jsem, že v případě, že by mi padla trojka, dostala bych se do synovy stáje plné koní a platila bych mu tolik, že bych se dostala do velikých dluhů. Nevím, co mne to popadlo, ale v duchu jsem začala odříkávat Otčenáš s prosbou, aby mi nepadla trojka. Najednou jsem ucítila, jak to kolem mne zasvítilo a zasvištělo a odkudsi na mne dopadla facka zcela zřetelná a samozřejmě mi hned také padla trojka. K tomu netřeba dalších komentářů.

Intelektuální zaujetí textem může bránit spontánnímu prožívání hry samotné a tím vnímání subtilního rozhovoru se samotnou Lílou, která má pro každého poselství zcela individuální. Alespoň zpočátku je pro mnoho hráčů lépe se při hře obejít bez četby rozsáhlejších textů a o to více vnímat a prožívat své okamžité pocity.

Líla od Ivany Stonjekové

Velkým přínosem výtvarného zpracování hrací desky, kterého se ujala malířka Ivana Stonjeková, je především lehkost a radost, která vyzařuje z hravé symfonie jiskřících barevných mandal, nebesky zlatých šípů a živočišných, mlsných hadů. Stačí se podívat na hrací desku a člověk pochopí, že tady si hraje život sám svou vlastní, nekonečně krásnou, napínavou hru. Duše člověka si vesele poskakuje, hned nahoře, hned dole, chvíli se zoufale topí v bahně a za okamžik už zase vzlétá plna radosti a štěstí.

V každém hracím poli je namalovaná mandala, která, díky napojení na vyšší informační pole, svými energetickými vibracemi odpovídá charakteru a tématu pole.

Slovo „mandala“ pochází ze sanskrtu a znamená posvátný, rituální nebo magický kruh nebo „kruhový plán“, kultovní kruhovou kresbu. Mandaly slouží mimo jiné jako prostředek ke zklidnění mysli a k dosažení absolutního klidu. Zaměřením na mandalu se pozornost hráče ve všech projevech, ať již tělesných, mentálních nebo emocionálních, transformuje ve vnitřní klid a harmonii. Mandala je provedena intuitivní cestou s pomocí automatické kresby. Funguje jako biorezonátor, harmonizuje a vyrovnává téma hracího pole, na něž hráč z nějakého vnitřního důvodu vstoupil.

 

Text: Kateřina Marie Posoldová

Ilustrace: Ivana Stonjeková

Rozměr: 40×40 cm

Vydavatelství: Elixír Praha Háje, 2006 Praha

Vydání: 3.

Obsah: Návod a hrací deska

ISBN: 80-902728-3-5

EAN: 8090272835