Ďáblův / čertův dráp – Harpagofyt ležatý – Harpagophytum Procumbens (Devil’s claw), drcený kořen

6,00 200,00 

Když si tenhle jihoafrický sukulent vybíral jméno, chtěl zřejmě odstrašit každého, kdo by po něm zatoužil. Prášek z jeho kořenů totiž pomáhá při horečkách, bolestech kloubů a problematickém trávení. Pod zemí vytváří mohutné zásobní hlíznaté kořeny, ze kterých které se tradičně připravuje prášek nebo extrakt používaný domorodci proti horečce, bolestem kloubů nebo páteře, či na podporu trávení.

Zrušit výběr

Popis

Harpagofyt, Ďáblův dráp, Čertův spár. Když si tenhle jihoafrický sukulent (okraj Kalahari) vybíral jméno, chtěl zřejmě odstrašit každého, kdo by po něm zatoužil. Prášek z jeho kořenů totiž pomáhá při horečkách, bolestech kloubů a problematickém trávení. Kde se tedy vzalo to nelichotivé jméno? Jako drápy vypadají jeho rozježené plody. Pod zemí vytváří mohutné zásobní hlíznaté kořeny, ze kterých které se tradičně připravuje prášek nebo extrakt používaný domorodci proti horečce, bolestem kloubů nebo páteře, či na podporu trávení.

Blahodárné účinky

Kořen této rostliny se užívá u bolestivých výskytů artritidy a kloubních nemocí. Má protizánětlivé účinky a omezuje otoky. Rostlina je používána při zánětech kloubůdněbolestech svalů, při zmnožení kolagenního vaziva ve tkáni, při ústřelu, bolestech na hrudi. Snižuje cholesterol a obsah kyseliny močové v organizmu. Používá se při chorobách žlučníkuledvinmočového měchýře, při poruchách látkové výměny. Stimuluje játra, je vhodná při alergických projevech, podporuje trávení. Působí jako mírné analgetikum, je diuretický a antirevmatickýZmírňuje bolest a zklidňuje. Nedoporučuje se v těhotenství a v době kojení.

Příprava

Pro přípravu čajového odvaru se při nechutenství používá denní dávka 1,5 g sušeného kořene, které se přelije ¼ l vroucí vody a nechá se 15 min. vyluhovat v přikryté nekovové nádobě, poté se scedí, nejlépe plastovým sítkem. Pije se vlažné  a odvar se připravuje vždy čerstvý, bezprostředně před použitím.

 

Upozornění:

Tento produkt není schválen jako potravina či lék.
Jedná se o etnobotanický vzorek.
Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím.

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.


Přepněte si měnu
EUR Euro