Calea zacatechichi – “rostlina snů” (drcené listy)

70 500 

  • EUR: € 2.8 - € 20.0

Zrušit výběr

Popis

Ve Střední Americe roste hustě větvený keř jménem Calea Zacatechichi. Více se setkáváme se zjednodušeným názvem Calea. Dorůstá výšky maximálně 3 metrů, má oválné lístky se zoubkovým ohraničneím. Kvete žlutými květy ve dvanáctiterném květovém uskupení. Nejvíce jí svědčí nadmořské výšky nad 1500 metrů. Vybírá si stejné podloží jako duby a borovice, proto je můžeme často vidět růst v těsné blízkosti. Největším výskytem se pyšní Mexiko, ale i Yucatan a Kostarika.

Calea není pouze rostlina – používá se i pro její vlastnosti a účinky. Rostlina je klasifikována jako lehčí halucinogen, jaké látky to způsobují?

Složení

Za nejúčinnější můžeme považovat germacranolid, ale i caleicin. Dále bychom v Calee nalezli spoustu flavonoidů a acacetin.

Země původu

Mexiko

Jaké má Calea účinky?

Za nejzásadnější účinek se považuje lucidní snění. Jedná se o stav, ve kterém sníme velmi barvité sny plné příběhu. Především jsme schopni si uvědomit, že sníme. Dalším bonusem je schopnost pamatovat si jednotlivé sny. Po vypití čaje začneme pociťovat únavu, rozšíření smyslů, vnímání okolí, ale také představivosti.

Obsahuje velmi silné hořčiny, které rozvíjejí naši hlubokou vnitřní moudrost. Užívání Calea zacatechichi v bdělém stavu velmi pomáhá při jakýchkoliv psychických problémech.

Počítejte s tím, že při silných dávkách se může dostavit zvracení, je to součást čistícího procesu organizmu. Těhotné ženy, kojící ženy, osoby s nízkým krevním tlakem, kardiovaskulárními problémy, cukrovkou, nebo poruchou dýchání by neměli Caleu užívat.

Možnosti přípravy

Čaj pro lucidní snění: Jedna dávka je 10 – 20 gramů, přelijeme půl litrem vařící vody a necháme 10 – 15 minut louhovat, pijeme před spaním.

Léčivý čaj: 5-10 g zalijeme horkou vodou, můžeme a nemusíme vařit, pijeme kdykoliv v průběhu dne.

Lístek do úst: dejte si do úst jeden lísteček a žvýkejte. Okamžitě začnete cítit silnou hořkost, díky které se můžete vědomě zastavit, najdete nové možnosti…

Upozorňujeme, že Calea zacatechichi je chuťově velmi velmi hořká. Co je hořké, to léčí 🙂

 

Upozornění:

Tento produkt není schválen jako potravina či lék.
Jedná se o etnobotanický vzorek.
Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím.