Calea zacatechichi – “rostlina snů” (drcené listy)

60 500 

  • EUR: € 2.4 - € 20.0

Zrušit výběr

Popis

Ve Střední Americe roste hustě větvený keř jménem Calea Zacatechichi. Více se setkáváme se zjednodušeným názvem Calea. Dorůstá výšky maximálně 3 metrů, má oválné lístky se zoubkovým ohraničneím. Kvete žlutými květy ve dvanáctiterném květovém uskupení. Nejvíce jí svědčí nadmořské výšky nad 1500 metrů. Vybírá si stejné podloží jako duby a borovice, proto je můžeme často vidět růst v těsné blízkosti. Největším výskytem se pyšní Mexiko, ale i Yucatan a Kostarika.

Calea není pouze rostlina – používá se i pro její vlastnosti a účinky. Rostlina je klasifikována jako lehčí halucinogen, jaké látky to způsobují?

Složení

Za nejúčinnější můžeme považovat germacranolid, ale i caleicin. Dále bychom v Calee nalezli spoustu flavonoidů a acacetin.

Země původu

Mexiko

Jaké má Calea účinky?

Za nejzásadnější účinek se považuje lucidní snění. Jedná se o stav, ve kterém sníme velmi barvité sny plné příběhu. Především jsme schopni si uvědomit, že sníme. Dalším bonusem je schopnost pamatovat si jednotlivé sny. Po vypití čaje začneme pociťovat únavu, rozšíření smyslů, vnímání okolí, ale také představivosti. Pokud budeme dodržovat doporučenou dávku, můžeme za jednu noc procestovat až několik míst. Účinky se mohou podobat Diazepamu.

Vedlejší účinky

Pokud nebudeme dodržovat denní dávku, může se dostavit zvracení, nebo silná nevolnost. Těhotné ženy, kojící ženy, osoby s nízkým krevním tlakem, kardiovaskulárními problémy, cukrovkou, nebo poruchou dýchání by neměli Caleu užívat.

Dávkování – drcené listy

Jedna dávka je 10 – 20 gramů, přelijeme půl litrem vařící vody a necháme 10 – 15 minut louhovat, pijeme před spaním. Upozorňujeme, že čaj z Calea zacatechichi je chuťově velmi hořký.

Chrisantem Macháček

Autor tohoto příspěvku je Chrisantem Macháček, zakladatel projektu Ladírna, lektor posvátné geometrie a autor Karet posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď. Také kapitán na námořní jachtě, terapeut, někdy i tak trochu kouzelník, čaroděj, mág, dobroděj, obr, trpaslík, drak, had, jaguár, žabař, blázen, šaman, spisovatel, fotograf, umělec, programátor, táta dvou dětí a mnoho dalšího. Stejně jako TY jsem Všechno i Nic zároveň. Já jsem Ty a Ty jsi Já. Těší mě, že jsme ve spojení TADY a TEĎ.

Karty posvátné geometrie doporučujeme do každé domácnosti  :-)Pomáhají odemykat skryté komůrky Srdce a vrací do rovnováhy...

NOVINKA! Karty posvátné geometrie