Areca catechu (Betelový ořech) – prášek

300 4 000 

  • EUR: € 12.0 - € 160.0

Při žvýkání areky se dostaví dobrá nálada, rozveselení, popud k myšlení a k práci utišení hladu a žízně. Tyto účinky jsou způsobeny přítomným arekolinem. Arekolin též povzbuzuje střevní peristaltiku, vyvolává pocení, zúžení zorniček přecházející v slabé rozšíření.

Zrušit výběr

Popis

Areca catechu je štíhlá palma z čeledi arekovité pocházející z Malajsie. Je též známá pod triviálním názvem areková palma. Tato palma bývá nesprávně nazývána betelový strom, protože její plody, arekové ořechy, se balí do betelových listů a žvýkají pro své psychoaktivní účinky.


Účinky

V tradiční medicíně byla palma areková známá především pro své stimulační a tonifikační účinky, jichž se využívalo pro celkové posílení organismu a dodání energie a vitality, případně také jako kardiotonikum. Dále má také účinky antimikrobiální. Používala se při problémech s trávením jako je nadýmání, bolesti břicha a žaludku a zácpa (laxativum). Vhodná byla při léčbě malárie, otoků (např. nohou) a ekzémů.

Při žvýkání se dostaví dobrá nálada, rozveselení, popud k myšlení a k práci utišení hladu a žízně. Tyto účinky jsou způsobeny přítomným arekolinem. Arekolin též povzbuzuje střevní peristaltiku, vyvolává pocení, zúžení zorniček přecházející v slabé rozšíření, reflexy jsou zvýšené. Vysoké dávky arekolinu vedou ke zvracení.

Použití

Prášek můžeme žvýkat, nebo z něj vytvořit odvar. Ten získáme převařením prášku po dobu 15-20 minut. Max. dávka 4g denně.

Upozornění:

Tento produkt není schválen jako potravina či lék.
Jedná se o etnobotanický vzorek.
Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím.