Sleva

Amazonský čaj Wayusa, 50 g celých listů

250  100 

  • EUR: € 3.9

VÝPRODEJ! Tento produkt je součástí výprodeje. Nakupujte za nejvýhodnější ceny! Přehled všech výhodných cen

Wayusa je amazonský čaj, ručně zpracovaný, pěstovaný udržitelným způsobem ve velmi čistém prostředí horské džungle. Velice podporuje paměť, soustředění a probouzí v člověku živé sny – lucidní snění.


Skladem, odesílám do 24 hodin.

Popis

Wayusa (lat. Ilex guayusa) je a amazonský čaj, ručně zpracovaný, pěstovaný udržitelným způsobem ve velmi čistém prostředí horské džungle a bez použití jakýchkoli chemickým látek ekvádorskými indiány Kičua. U nás dostanete pouze čisté nasušené listy zpracovávané ručně, jinde dostanete jen méně kvalitní drť.

Wayusa je příbuzná cesmíny paraguajské, u nás známé jako yerba maté.

Má podobné množství kofeinu jako káva a dvakrát více antioxidantů než zelený čaj. Její nasládlý aftertaste kombinovaný s kouřovou chutí je nezaměnitelný. Mezi čaji a jinými přírodními nápoji není podobný.

Pití wayusy, tedy vývaru z jejích listů, je po stovky, možná tisíce let nedílnou součástí každodenního života v džungli. je to nápoj, který probouzí ducha a dodává energii pro celodenní náročnou práci, nebo naopak umožňuje zůstat celou noc vzhůru kvůli lovu.

Velice podporuje paměť, soustředění a probouzí v člověku živé sny – lucidní snění, kdy si je člověk vědom svého snu, po probuzení si jej dále pamatuje a může s nimi následně pracovat na své cestě životem.

Blahodárné účinky wayusy na zdraví začínají již v žaludku, na který – narozdíl od kyselotvorné kávy – působí uklidňujícím účinkem. Složení wayusy i přes vitalizující efekt snižuje krevní tlak (díky L-theaninu) a hladinu “špatného” cholesterolu, čistí ledviny, močové cesty, detoxikuje organismus a stabilizuje pH v těle.

Balení

50 g celých listů v plastovém nebo papírovém sáčku

Kupte si více balení wayusy a ušetřete: 50 g = 250 Kč, 100 g = 450 Kč, 250 g = 1 000 Kč

Dávkování a příprava

1. způsob přípravy – louhování, pití studeného nápoje

Amazonský čaj wayusa - jeden svazek se používá na jednu dávkuDoporučené dávkování je jeden svazek nebo cca 10 lístků na 1 litr vody. Listy opatrně rozeberte do hrnce, listy můžete v ruce mírně podrtit,  a zalijte nevroucí vodou (do 95° C) a louhujte nejméně 20 minut, ale ideálně mnohem déle (nejlepší účinek je vylouhované od 3 hodin, tedy např. přes celou noc). Listy nechávejte v nádobě stále plavat a můžete průběžně podávat do hrníčku. Když už máte vodu jen na dně, můžete zalít dalšími nálevy horké vody. Wayusa lze zalít celkem až 4 nálevy vody, poslední 4. je již slabší.

2. způsob přípravy – vaření v hrnci, pití horkého nápoje

Chceme-li získat silnější odvar, vaříme wausu v hrnci na mírném ohni, kdy voda stále probublává nejméně 15 minut i mnohem déle (3 hodiny až celou noc). Průběžně můžeme podávat do hrníčků a když voda dojde, můžeme vařit další dávku, případně dodat menší část čerstvých listů a pokračovat ve vaření.

Země původu

Ekvádor

Obsahuje

  • Amazonský čaj wayusa - jeden svazek se používá na jednu dávkukofein – ve 2dcl šálku je stejné množství jako v kávě
  • teobromin – vyskytuje se nejvíce v čokoládě
  • theanin – aminokyselina, která je obsažena i v listech čajovníku, přímým působením v mozku navozuje stav hluboké relaxace bez pocitu ospalosti, má uklidňující účinky, zvyšuje aktivitu alfa vln a přispívá tak ke zvýšené kvalitě spánku
  • kyselina glutamová – neesenciální aminokyselina, podílí se na metabolismu tuků, detoxikaci amoniaku a je nejdůležitějším neurotransmiterem v centrálním nervovém systému, v lékařství se používá k léčbě některých neurologických poruch
  • eucin –  neesenciální aminokyselina. důležitá pro transkripci, přenosu informací DNA do RNA a pro opravu svalové tkáně a dalších 13 aminokyselin
  • vitamíny C a D
  • magnesium, zinek, vápník, chrom
  • saponiny, antioxidanty(2x více než zel. čaj)

Wayusa navozuje příjemný pocit bdělosti a čilosti bez nervozity a chvění, které může způsobovat káva. Není návyková a nezpůsobuje žádné vedlejší účinky.

Chrisantem Macháček

Autor tohoto příspěvku je Chrisantem Macháček, tvůrce a hlavní autor tohoto webu Ladírna.cz, lektor posvátné geometrie a autor e-booku 7 dílků k radostnému životu v hojnosti, který inspiruje ke šťastnému životu TADY a TEĎ.

NOVINKY!

Karty posvátné geometrie a trička a tílka s Květem života

NOVINKA! Karty posvátné geometrie