Musíte pochopit celý život, ne jenom jeho malou část. Proto musíte číst, proto se musíte dívat na oblohu, proto musíte zpívat a tančit, psát básně a trpět a porozumět, že to všechno je život. – Jiddu Krishnamurti

Život teče jako jeden celek, leč z fragmentů složený. Jako louka složená z květů a hlíny a ohraničení louky ze stromů a seshora nebem atd. Jednotlivosti jsou důležité, ale ještě důležitější je celek. Z něho čerpáme sílu, smysl, rovnováhu. Kontrasty intenzity různých emocí,  pestrost kreativních činností a uvažování nad svými přáními, rozhodnutími a vizemi a samozřejmě taky jen-tak-nicnedělání, to všechno jsou různé prožitky, různé elementy na naší louce života. Jsme její součástí a prolíná se s dalšími loukami, lesy, údolími a scenériemi, a postupně s celou planetou… Uvědomit si, že žijeme a vnímáme, a že tolik toho tady můžeme tvořit, hrát si a zažívat. A že jsme propojeni a navzájem na sobě závislý, stejně jako na přírodě a ta na Vesmíru… to je malý-velký zázrak.

Za sebe vnímám, že to utrpení nemusíme, je dobrovolné, ale bolesti se mi zatím v životě vyhnout úplně nepodařilo, ale značně ji omezit a růst skrze čím dál častější příjemné prožitky, to ano. Co Ty? Jak vnímáš svou louku, jezero, poušť, město…, jeho celek i detaily, jak se tam bežně cítíš a co se tam děje?

Nabídka samolepkových mandal

Lukáš Blažej

Milujem zjednotenú teóriu poľa a posvätnú geometriu, zmenené stavy vedomia, flow, šport, cestovanie, radosť, kreativitu a hlboké priateľstvo i mystiku Života, Vedomia, Vesmíru.

Napsat komentář