“Moudrost je vědomí toho, že jsme všichni jedno. Láska je ten pocit, kterým tu moudrost zažiješ a soucit je ten čin, kterým se tahle moudrost koná.” ~ Ethan Walker

 

Často uvažuji nad tím, co to je Láska a jak různě se v situacích života projevuje. Zatím jsem dospěl k poznání, že Láska má dvě složky, třeba je nazveme maskulinní a femininní. Femininní je ta pasivní, přijímající, prostor, který dovoluje vnímat to co se v něm vyskytuje. Maskulinní je aktivní, tvořící (strukturující), či ničící (destrukturující), dává prostoru (nový) tvar, přibližuje k změně, cíli, preferenci. Třeba se díte učí na kole a spadne. Máma řekne: “To je v pořádku, jsi úžasný!” a táta: “Dělej, pojď znova a dojeď až támhle k tomu sloupu.” Oba (soucitně) vyjadřují důležitý aspekt Lásky.

Praxe je u mně taková, že někdy je důležité přijmout co se děje a jít s proudem, jindy zas vyjádřit co (ne)chci a tvořit tak proud vlastní. Jedno hluboce láská to co je, v přítomnosti, jako dokonalé, druhé způsobuje vývoj k dalšímu stupni dokonalosti v budoucnu. Samozrějmě, někdy se v tom nevědomě zmítám 😀

Jako dvě nohy, používejme je ke kráčení životem v rovnováze (je poznat, když je jeden krok delší, či noha v neúplné kondici). Srdce, soucit, intuice, rozum… to jsou aparáty, které přispívají svými perspektivami a informacemi, abychom věděli kam kráčíme a kráčelo se nám tam, třeba vesele.

Co Ty příteli, kráčíš moudře? Kde jsi víc v mužské lásce a kde víc v ženské? Jsou vyvážené?

 

 

Nabídka samolepkových mandal

Lukáš Blažej

Milujem zjednotenú teóriu poľa a posvätnú geometriu, zmenené stavy vedomia, flow, šport, cestovanie, radosť, kreativitu a hlboké priateľstvo i mystiku Života, Vedomia, Vesmíru.

Napsat komentář