Chcete jíst lásku? Jezte lípu

Vřele doporučuju teď na jaře jíst lipové listy, dokud jsou mlaďoučké a jemňoučké. Jsou naprosto delikátní! Mladé lipové lístky, čím menší, tím chutnější, tím jemnější. Vyzkoušejte!

_MG_5149

Možno je jíst jen tak, rovnou ze stromů, nebo natrhat a přidat do salátů či smoothie nebo polévky, to nechám na vašem uvážení a momentální inspiraci.

Jejich chuť nedokážu nějak moc přiblížit, je to prostě lahodnost všech lahodností. Konzistence je v ústech po rozkousání a rozmělnění taková jako by jemně mazlavá, leč je to převelice příjemné 🙂

_MG_4215

Aktuální akce v našem kalendáři akcí

Pořádáme či spolupořádáme zajímavé akce v Praze i jinde po republice. Těšíme se na setkání!

Nejsou zde žádné události

Velmi chutné jsou i lipové pupeny, na ně je už teď spíš pozdě, leda že byste našli nějaký zapomenutý na vedlejší větvičce. Ale příští zimu a předjaří bude zase jejich čas 🙂

_MG_4219

Před pár dny jsem „náhodou“ na nějakém rádiu, už ani nevím, na jakém, zaslechl staršího pána, jak nadšeně říkal: „Miluju lípy! Mám rád, když si v červnu sednu do jejich stínu, když v koruně bzučí tisíce včel. Z lípy máme mnoho užitku – máme léčivé květy na nachlazení, máme lipový med, který je naprosto nezaměnitelný, a lipové dřevo je vyhledávané všemi řezbáři…

Překvapilo mě, že neříkal nic o tom, že se také dají jíst lipové pupeny a mladé lístky, a že jsou naprosto výborné! Skvělá příležitost toto povědomí rozšířit ke všem lidem 🙂 Když jsem ojídal ze začátku v parku lipové lístky, tak jsem si připadal trošku jako exot (to samozřejmě jsem, nejen pro toto, ale i díky mnoha dalším „záležitostem“ 😀 ), ale už to opravdu neřeším. Prostě jsem, kdo jsem 🙂

_MG_4235

_MG_5147

Před tím, než si lístky utrhnu (nebo se do ní něžně „zakousnu“), své lípě obvykle poděkuju. Za to, že JE, že JE TADY a TEĎ, že mi nabízí s láskou svou energii lásky, abych ji mohl přijmout do sebe. Abych se mohl sám stát láskou. Pohladím třeba její kmen, její větvičky, její lístky. Poděkuju taky sám sobě, že si umožňuju tuto lásku vnímat a přijímat do sebe…

_MG_4226

Tady bych mohl skončit, ale mám potřebu se také rozdělit o několik souvislostí, které jsem si letos na jaře uvědomil…

Lipové listy = hluboce formalizovaná Láska

Všechno, co ve Vesmíru existuje, je energie různých frekvencí (různých vibrací) – všechno, co existuje, jsou různé aspekty jednoho Zdroje, to jen na úvodní zopakování. Tyto energie se projevují různými způsoby, různými způsoby se materializovaly – formalizovaly. Některé do formy třeba počítače, energie jiné frekvence se formalizovala v podobě stolu, rostliny, zvířete či mého těla.

A v celém Vesmíru funguje geniální Zákon přitažlivosti – podobné se přitahuje s podobným. A všechno se vším souvisí, všechno je navzájem propleteno velmi velmi spletitě na mnoha mnoha úrovních, že stále jen přicházíme, na další a další úrovně propojení. Stále žasnu, jak je všechno geniálně vymyšleno a propleteno, všude je dokonalý řád a harmonie…

_MG_5150

Dříve, ve starověku a středověku, byl v rostlinné říši vytvořen systém na základě pozorování společných znaků – atributů. Tvary rostlin, chuť, velikost, barva květů, počet lístků, typ plodů, léčivé účinky, vnitřní orgány, vlastnosti… Je to velmi komplexní a propracovaný systém, který je hluboce pravdivý, ať si botanici říkají, co říkají. A každá rostlině je také přiřazeno určité vesmírné těleso – a tak známe rostliny merkurovské, saturnovské, lunární, sluneční apod.

_MG_5435

_MG_5443

Před časem jsem o těchto a mnohých dalších úžasných souvislostech přečetl několik knih od spisovatele, etnobotanika a cestovatele s jménem Wolf-Dieter Storl. Všechny jeho knihy byly pro mě velmi obohacující. O jedné z nich, Čarovná moc rostlin. Mé setkání s léčivou silou přírody jsem napsal tehdy článek na mesicnidrevo.info, vložil jsem ho teď i sem na svůj blog. Píše tam taky o tom, že každý rostlinný druh či čeleď má svého duchovního ochránce – dévu, se kterým je možné navázat kontakt (= na jehož frekvenci je možné se vědomě naladit)… O tom více je kniha Andělé, dévové a duchové rostlin

Proč o tom všem ale píšu? Protože jsem si před pár dny uvědomil, že rozhodně není náhoda, že lipové listy mají tvar srdce. Určitým hlubokým způsobem do sebe lípa „vtáhla“ energie lásky, energie srdce, energie srdeční čakry. A formalizovala je do podoby krásných úžasných lipových srdčitých listů.

A uvědomil jsem si, že rozhodně není náhoda, že lípa je náš národní strom – česká země je přeci v srdci Evropy! V našich zeměpisných končinách jsou určitým hlubokým způsobem přítomny energie srdce, energie lásky, energie srdeční čakry… Naše česká (a slovenská) země je vlastně srdeční čakra celé Země…

A proto, chceme-li do sebe přijímat energie lásky na té nejhlubší, nejniternější, nejvnitřnější, nejjemnohmotnější úrovni, o kterých ani nic moc vědomě nevíme, ale které tady jsou, máme skvělou možnost v podobě lipových lístků a pupenů.

_MG_5143

Takto to vnímám a velmi mě to fascinuje. Život mě stále fascinuje, je to úžasné žít, že? 🙂

Děkuji převelice krásné Míše za společnost jednoho krásného rána 🙂

_MG_5448

_MG_5434

Čtení a výklad horoskopu s Ondřejem Habrem

Kurz-horoskopu

7 hodin výuky astrologie ve 21 lekcích

V kurzu se seznámíte se:

 • strukturou horoskopu
 • znameními
 • planetami
 • domy
 • aspekty
 • a konfiguracemi

Osnova kurzu

Kurz Čtení a výkladu horoskopu je určený pro úplné začátečníky i mírně pokročilé, pro ty, kteří se chtějí orientovat v astrologii. Umožní vám základní pohled na sestavování, výklad a tedy vlastně i fungování horoskopů. Osvojíte si v něm základní prvky a práci s nimi.

Jednotlivými lekcemi vás provází astrolog Ondřej Habr, který má dlouholeté zkušenosti jak s výukou astrologie, tak i praktickými výklady horoskopů.

Více informací

S velkou vděčností a láskou všem lipám, které potkávám v parcích, alejích, ulicích i ve volné přírodě, pro všechny lidi, které potkávám, i pro všechny lidi, které potká tento článek.

_MG_5439

Já Jsem Láska

Já Jsem Vesmír

Já Jsem Petr

Autor článku je Chrisantem Macháček, provozovatel a hlavní autor tohoto webu Ladírna.cz, lektor posvátné geometrie a autor e-booku 7 dílků k radostnému životu v hojnosti, který inspiruje ke šťastnému životu TADY a TEĎ.

7 komentářů na „Chcete jíst lásku? Jezte lípu“

 1. Tohle je fakt kravina. Symbol ♥ pro srdce je jen pár století starej a za pár století zas může bejt srdce znázorňovaný jinak. Oproti tomu ty stromy se vyvíjejí miliony let.

  Pak by mě zajímalo, jak jsi přišel na vztah srdeční čakra a lípa, jelikož o něm dost pochybuju.

  A mimo to není žádná paralela mezi srdeční čakrou a láskou. Láska je ve všem, i v každý čakře, nejenom v čakře srdeční. Liší se jen „frekvencí“, „druhem“ ty lásky.

  Přeju veselý sebeoblbování dalšíma nesmyslama.

  1. Milý Aue, děkuji za názor, mysli si o mně, co chceš, já si taky myslím, co chci 😀

   Láska je ve všem, i v každý čakře, nejenom v čakře srdeční. Liší se jen „frekvencí“, „druhem“ ty lásky.
   Ano, s tím samozřejmě naprosto souhlasím 😀

 2. Ta dívka na fotografiích ke článku skončila po požití listů lípy s vypumpovaným žaludkem (otravou). Jen tak dál s matením lidí…Možná by bylo lepší tu dívku kontaktovat a zeptat se jí, kde se stala chyba, možná ji to listí nesedlo kdo ví?

  1. Milý bubáku, děkuji – příjemně jsi mě pobavil 🙂
   Neboj, nikdo tebe jíst lipové listy nenutí 🙂 Pokud si myslíš, že jsou lipové listy otrávené či jinak nebezpečné, tak bys opravdu mohl skončit v nemocnici 😀

 3. Mě je jedno jestli jsou listy lípy jedlé či ne já je jíst nikdy nebudu. Tu dívku znám a vím jak dopadla. Zcela určitě ji znáte též, tak se jí zeptejte proč musela vyhledat lékařskou pomoc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *