7 + 1 důvodů, proč nosit trička z BIO-materiálů – pro zdraví své i zdraví planety

Oblečení z certifikovaných BIO-materiálů mají mnoho výhod a důvodů, proč jim dát přednost. Zde přinášíme 8 důležitých důvodů, proč jsme zvolili BIO-bavlnu a bambus, když jsme tvořili projekt triček s květem života.

7 + 1 důvodů, proč nosit trička z BIO-materiálů – pro zdraví své i zdraví planety

Proč vám naše trička z BIO-materiálů s květem života zaručí radost a spokojenost?

Když vznikal projekt triček s květem života, která nabízíme ke koupi v našem e-shopu, hlavní záměr byl vytvořit krásná harmonická trička po všech stránkách. Povedlo se? Posuďte sami 🙂

Dámské tričko z biobambusu Květ života, barva fialováVybrali jsme symbol Květ života v čakrových barvách, je to jeden z nejdůležitějších symbolů ve Vesmíru. Ucelené nauce, ve které se můžete dozvědět prostřednictvím symbolů a geometrických obrazců o podstatě Vesmíru, se říká posvátná geometrie a máme zde na Ladírně plno článků a videí s touto tématikou.

A co o sobě říkají materiály, ze které jsou trička vytvořené?

Jsem biobavlna a jsem šetrná k půdě i k našim tělům

Bavlna na ruceLidé si užívají příjemné pocity, když mě nosí.

Cítí volnost, protože jsem prodyšná a jemná.

A všímají si i větší odolnosti, pevnosti mé struktury, a tak ze mě rádi vyrábí i oblečení pro děti.

Aktuální akce v našem kalendáři akcí

Pořádáme či spolupořádáme zajímavé akce v Praze i jinde po republice. Těšíme se na setkání!

Čím jsem specifická?

Každý odborník mě pozná. Mé chmýří je hustější, protože jsem pěstována bez chemických procesů. Díky tomu, že mě lidé pěstují, obnovují živost půdy.

Minimálně 3 roky před započetím mého pěstování musí být půda čistá, bez pesticidů, obohacená pouze organicky (biokompost), a tak půda, ve které mě pěstují, je plná života.

Je krásné obnovovat život na zemi a zajímat se o ten svůj, že?

Jsem bambus, v zimě zahřeji a v létě ochladím

BambusMá vlákna jsou antibakteriální (slouží jako prevence), antialergická (jsem vhodné vlákno pro alergiky), antistatická, zaručuji okamžitou savost a mám nižší tepelnou vodivost, což znamená, že v zimě zahřeji a v létě ochladím.

A teď 7 důležitých důvodů, proč nám (certifikovaným BIO-materiálům) dávat přednost

1. Přispíváte k ochraně životního prostředí

BiobavlnaEkologický přístup k přírodě je nejšetrnějších způsob, jak o přírodu pečovat a zachovávat její přirozenost.

Přírodu chrání tento šetrný přístup tím, že používá organická hnojiva, spotřeba vody je nižší a díky ručnímu zemědělství je i nižší uhlíková stopa a produkce skleníkových plynů. Ruční postupy pěstování a sklízení zaručují zachování původního rázu dané krajiny.

2. Zdravá půda bez umělých hnojiv

Svým rozhodnutím zakoupit si tričko z BIO-bavlny zachováváme živou a zdravou půdu bez pesticidů, herbicidů či umělých hnojiv

Vše, co zasejeme, taky sklidíme. Znáte to? U pěstování rostlin to platí 100%.

BIO-materiály obnovují živost půdy, a tak nákupem BIO-textilií podporujeme ozdravení půdy. Ozdravování půdy je vědomým činnem, protože jen ve zdravé půdě můžou růst rostliny plné živin. A věřte, že naše těla chtějí živiny. Svým zájmem ovlivňujeme budoucnost dalších generací.

3. Podporujete etickou tvorbu a etické pracovní podmínky neboli „Fair Wear“

Příprava políBIO-textil je součástí organizace Fair Wear Foundation, to znamená, že tento textil je vyroben za etických podmínek.

Každý zemědělec a člověk, který se podílel od samého počátku pěstování po výrobu je férově zaplacen. Tato organizace dohlíží na to, že lidé mají bezpečné pracovní prostředí, regulovanou pracovní dobu, mají právní pracovní vztah a pracují na základě svého rozhodnutí.

4. BIO-materiály podporují zdraví

Skok do zdravíSvému tělu dopřáváme jen to nejlepší. Naše tělo pozná, pokud jsou věci, které nosíme (i jíme) vyráběny s láskou.

Tím, že jsou rostliny pěstovány ve zdravé půdě, tak i textil je bez chemikálií, a tak je textil vhodný pro alergiky a lidi, kteří chtějí nosit to nejlepší pro své tělo.

Vše se vším souvisí: zdravá půda = zdravé produkty = zdravé tělo. Naše těla poznají rozdíl.

5. BIO-materiály poznáte hned, jak se dotknou vašeho těla

srdceBIO-materiály jsou strukturou jiné než ne-BIO.

Oblečení z BIO-textilu je lehké a prodyšné, a tak pokožka volně dýchá. Textil má větší savost a dokáže se přizpůsobit i ročnímu období (dokáže ochladit i zahřát).

K zpracování biovláken dochází při nižších teplotách, a tak vlákna zachovávají svou měkkost. BIO-materiály poznáte hned, jak se dotknou vašeho těla.

6. Rozšiřujete přírodní tradice

BavlnaPřírodní hospodářství patří mezi tradice a lidé, kteří ho zachovávají si zaslouží naši pozornost. Nošením bio textilu rozšiřujeme povědomí o této tradici a zároveň je zachováváme.

Díky tomuto zájmu se lidé začnou zajímat o to, co nosí na svém těle a budou si vědomě vybírat jaká oblečení je vhodné pro ně a jejich rodiny. Podporujme příjemné tradice, které vedou k našemu blahobytu.

7. Půda se uzdravuje, roste počet ekologických zemědělců

Šťastný farmářVždy, když si koupíte textil z BIO-materiálu, podpoříte tím zemědělce, kteří zachovávají ekologické zamědělství.

Díky vašemu rozhodnutí a nákupu tak vzrůstá zájem o BIO-materiál a BIO-textil.

Vaším rozhodnutím se uzdravuje půda a zemědělci jsou inspirováni v pokračování pěstování rostlin šetrným způsobem. Ceníme si každého takového rozhodnutí.

Přísné standardy zajišťují mezinárodní certifikace

fair-wear-foundationGOTS CertifikátVýrobky z bio materiálů poznáte nejen podle struktury, nápovědou může být certifikace Fair Wear Foundation (více na fearwear.org) a Global Organic Textile Standard (GOTS – více na global-standard.org), která zaručuje celý etický proces pěstování až po distribuci hotových výrobků.

+ 8. praktický důvod – poznatek z letního cestování 🙂

Poslední důvod je má osobní zkušenost. Letos jsem dost týdnů prožil na cestách, a tak mám trička vyzkoušená i ve vysokých teplotách Bosny, Chorvatska a dalších zemí.

Čtení a výklad horoskopu s Ondřejem Habrem

Kurz-horoskopu

7 hodin výuky astrologie ve 21 lekcích

V kurzu se seznámíte se:

  • strukturou horoskopu
  • znameními
  • planetami
  • domy
  • aspekty
  • a konfiguracemi

Osnova kurzu

Kurz Čtení a výkladu horoskopu je určený pro úplné začátečníky i mírně pokročilé, pro ty, kteří se chtějí orientovat v astrologii. Umožní vám základní pohled na sestavování, výklad a tedy vlastně i fungování horoskopů. Osvojíte si v něm základní prvky a práci s nimi.

Jednotlivými lekcemi vás provází astrolog Ondřej Habr, který má dlouholeté zkušenosti jak s výukou astrologie, tak i praktickými výklady horoskopů.

Více informací

Objíždím zejména energeticky zajímavá a silná místa – pyramidy, menhiry a další prastará místa spojená s posvátnou geometrií a nejstarší historií planety. Natáčím vždy videa, která průběžně zveřejňuji v sekci Videodeník Petra Macháčka. Došel jsem k tomuto závěru:

Tričko z bambusu smrdí po třech dnech ve vedrech ve třicítkách a čtyřicítkách méně než jiné tričko z běžné bavlny, které jsem měl na sobě jeden den 🙂

Petr Macháček


Toto jsou ty nejdůležitější důvody, proč jsou naše trička právě z BIO-materiálů. Jaké jsou ty vaše?

Trička můžete koupit v našem e-shopu zde. Pokud se vám zalíbí, rádi postupně připravíme další trička v dalších barvách s dalšími motivy 🙂

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *